Iespējamais igauņu islāmistu kaujinieks aizstāv terorismā apsūdzētos draugus

Attēlā pēc ERR paustā redzams Ivans Sazanakovs jeb Abdurrahmans Azans

Igaunijā šonedēļ sākta tiesas prāva pret divām personām, kuras apsūdz terorisma atbalstīšanā un finansēšanā saistībā ar Igaunijas iedzīvotāja došanos uz Sīriju. Pats iespējamais islāmistu kaujinieks publiskojis video, kur norāda, ka apsūdzētie ir nevainīgi.

ERR vēsta, ka Ivans Sazanakovs no pareizticības pārgājis islāmā, pieņēmis vārdu Abdurrahmans Azans un 2013.gadā devies uz Sīriju, kur tolaik jau divus gadus risinājās pilsoņu karš.

Šonedēļ sāktā tiesas prāva vērsta pret Ramilu Khalilovu (Ramil Khalilov) un Romānu Manko (Roman Manko), kuri saskaņā ar Igaunijas varas iestāžu pausto palīdzējuši Sazanakovam doties uz Sīriju, lai karotu teroristiskas organizācijas labā.

Video materiālā Sazanakovs krievu valodā skaidro, ka nav pieslējies organizācijai «Islāma valsts» un ka apsūdzētie ir nevainīgi, jo nav sūtījuši naudu uz Sīriju, kur nedarbojas banku sistēma.

Igaunijas varas iestādes savukārt uzskata, ka Khalilovs personīgi pavadījis Sazanakova sievu un bērnus uz Sīriju un nodevis Sazanakovam naudu klātienē.

Ref: 111.111.103.2934

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas