Iespējamie COVID-19 pacienti turpmāk tiks nogādāti arī reģionālajās slimnīcās

No 4.marta ir radītas papildu iespējas arī ārpus Rīgas reģiona pacientiem nodrošināt laboratorisko izmeklējumu paraugu noņemšanu aizdomu gadījumos par saslimšanu ar COVID-19, informē Veselības ministrija.

Persona, kura ir atgriezusies no COVID-19 slimības uzliesmojuma skartajām teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši piesardzības pasākumi – Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas-Romanjas, Pjemontas apgabaliem, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas, Ķīnas –, un kurai ir vieglas elpceļu infekcijas pazīmes, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāde nogādās dzīvesvietai tuvākajā reģionālajā slimnīcā, kur tiks noņemti analīžu paraugi un tie nogādāti uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru Latvijas Infektoloģijas centrs. Atbilde tik saņemta 24 stundu laikā, stāsta ministrijā.

Pacientus laboratorisko izmeklējumu veikšanai NMPD nogādās uz sekojošām reģionālajām slimnīcām: Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu Ventspilī, Liepājas reģionālo slimnīcu, Vidzemes slimnīcu, Daugavpils reģionālo slimnīcu un Rēzeknes slimnīcu.

Līdz rezultātu saņemšanai pacients atradīsies reģionālajā slimnīcā atsevišķā izolētā palātā. Ja izmeklējumu rezultāti apstiprinās saslimšanu ar COVID-19, NMPD brigāde pacientu pārvedīs uz Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu vai Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu. Ja laboratorisko izmeklējumu rezultātā netiks apstiprināta saslimšana ar COVID-19, pacients turpinās ārstēšanos mājās ģimenes ārsta uzraudzībā līdz pilnīgai slimības pazīmju izzušanai. Pēc telefoniskas saziņas ģimenes ārsts izsniegs darbnespējas lapu.

Vēl par šo tematu: Līdz šim pārbaudot 152 cilvēkus, Latvijā jaunus COVID-19 gadījumus nekonstatē

Šobrīd Veselības ministrija, NMPD un Nacionālais veselības dienests strādā pie vēl viena papildu risinājuma, lai jau tuvākajās dienās analīžu paraugu noņemšanu varētu veikt laboratorijas speciālisti visā valsts teritorijā pie pacientiem mājās.

Kā ziņots, kopš 28.februāra Rīgā un tuvākajās teritorijās (Saulkrastos, Siguldā, Jelgavā un Jūrmalā) NMPD speciāli izveidota mediķu brigāde veic analīžu noņemšanu pacientiem mājās, un 24 stundu laikā pacients saņem informāciju par rezultātu. Savukārt pārējo reģionu iedzīvotāji analīžu veikšanai līdz šim tika nogādāti Latvijas Infektoloģijas centrā Rīgā.

Veselības ministrija atgādina, ka iedzīvotajiem, kuri atgriezušies no COVID-19 uzliesmojuma skartajām teritorijām un kuriem 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies saslimšanas simptomi – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, – ir jāzvana uz 113. Ja pacientam būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, mājās netiks ņemti analīžu paraugi, bet NMPD pacientu nogādās stacionārā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas