bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 15.12.2019 | Vārda dienas: Hanna, Jana, Johanna
LatviaLatvija

Iespējams, Baldones novada domē atkal būs varas maiņa

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ceturtdien, 27.jūnijā, paredzētās kārtējās Baldones novada domes sēdes darba kārtībā iekļauts jautājums par neuzticības izteikšanu domes priekšsēdētājam Raimondam Audzeram (VL–TB/LNNK, V), un Baldonē varētu notikt kārtējā varas maiņa, noskaidroja aģentūra LETA.

Domes deputāts Andrejs Požarnovs (GKML), kas pēc pēdējām pašvaldību vēlēšanām tika ievēlēts par novada mēru, bet vēlāk šo amatu zaudēja, domes priekšsēdētāja krēslā nonākot Audzeram, stāstīja, ka pieprasījumu par neuzticības izteikšanu parakstījuši pieci deputāti, kas pārstāv partiju Gods kalpot mūsu Latvijai (GKML), Latvijas Zaļo partiju (LZP) un nacionālo apvienību Visu Latvijai!Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, kas vēlēšanās startēja vienā sarakstā ar mēru pārstāvošo Vienotību.

Taču apvērsuma ierosinātāji domā, ka domes sēdē viņi varēs savākt nepieciešamās astoņas balsis Audzera gāšanai. Požarnovs gan neatklāja iespējamos ierosinājuma atbalstītājus, jo tas esot «taktikas jautājums».

Požarnovs arī neatklāja to, vai viņš varētu pretendēt uz mēra amatu atkārtoti, sakot, ka pašlaik par šo jautājumu vēl neesot spriests.

GKML paziņojumā par neuzticības izteikšanu norādīts, ka šādā veidā deputāti izsaka «iebildumus par domes priekšsēdētāja melošanu un informācijas slēpšanu būtiskos jautājumos, kā rezultātā dome ir pieņēmusi lēmumus par vairāku graustu pārņemšanu no valsts, kuru paredzamie rekonstrukcijas izdevumi ir salīdzināmi ar divu gadu pašvaldības budžetu». Turklāt viņi apgalvo, ka pagājušajā gadā tieši Audzera «vainas dēļ netika apgūti Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļi ceļu remontiem, kurus šogad ir nolemts aizstāt ar pašvaldības aizņēmumu Valsts kasē». Rezultātā ir paredzams ievērojams pašvaldības kredītsaistību pieaugums. Audzers tiek vainots arī pašvaldības iesaistīšanā nevajadzīgās tiesvedības ar atlaistajiem darbiniekiem personisku antipātiju dēļ un pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanā, apmaksājot dārgus juridiskos pakalpojumus.

Požarnova kolēģe Irina Paegle (GKML) nekomentēja iemeslus, kāpēc atbalsta ierosinājumu mainīt domes vadītāju. Viņa arī atteicās skaidrot, vai šāds jautājums partijā ir pārrunāts, vien piebilstot, ka «[domes sēdes] darba kārtību esmu redzējusi».

Pats Audzers ir pārliecināts, ka amatu spēs saglabāt, jo koalīcija domē esot stipra. Viņš arī noraida opozicionāru pārmetumus par graustu pārņemšanu, jo pansionāta ēka, ko pašvaldība pārņems no Labklājības ministrijas (LM), ir apsekota un nav atzīta par graustu.

«Ēka ir 6 000 kvadrātmetrus plaša, un tajā nepieciešami uzlabojumi, bet tā nav grausts. [Violas] Āboltiņas (LZP) kundze, kura grib kļūt par domes priekšsēdētāju, piedāvājums būvēt jaunu ēku ir utopija,» komentēja Audzers, skaidrojot, ka no valsts pārņemtajā īpašumā varētu izvietot sociālās aprūpes centru, sociālos dzīvokļus, atvēlēt telpas interešu izglītības nodarbībām, rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai un citiem mērķiem. Savukārt uz pašreizējām pašvaldības aprūpes centra telpām varētu pārcelt bibliotēku. Centrā pēc pārvietošanos uz jaunajām telpām varētu arī attīstīt jaunus pakalpojumus, stāstīja mērs.

Pēc Audzera teiktā, patiesībai neatbilst arī apgalvojums par ES finanšu neapgūšanu, jo ceļu būvē bijis tehnoloģiskais pārtraukums, pašlaik darbi turpinās, bet rudenī pašvaldība atgūs projektā ieguldītos līdzekļus.

Domes priekšsēdētājs uzskata, ka savus pienākumus pildījis godprātīgi, kā novada patriots. Kā vienu no iespējamiem iemesliem opozīcijas rīcībai viņš min trīs deputātu zaudējumu tiesā, kur domnieki vērsušies, jo vēlējušies strādāt divās, nevis vienā domes komitejā. Tāpat, iespējams, opozīcija «redz, ka novads enerģiski virzās uz priekšu, un tāds bija arī man mērķis vēlēšanās, negribēju, lai varu pārņem tumšie spēki», pauda Audzers.

Pēc viņa teiktā, pērno gadu novada pašvaldība noslēdza ar 800 000 eiro pārpalikumu, paužot, ka citas domes vadības gadījumā šie līdzekļi, iespējams, tiktu «izsaimniekoti».

Domes sēde Baldones novadā sasaukta plkst. 17.00. Jautājums par neuzticības izteikšanu darba kārtībā iekļauts kā pēdējais.

Pēc aizadītajām pašvaldību vēlēšanām Baldones novada domes vadībā izmaiņas notikušas vairākkārt, un amatā iecelts gan jauns domes priekšsēdētājs, gan vietnieki. Pašreizējais novada mērs Audzers amatā ievēlēts, pateicoties koalīcijas līgumam, ko parakstīja Vienotība, GKML un LZP, tam pievienojies arī no Reģionu alianses ievēlētajam deputātam Edgaram Brigmanim.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā: Dienestā iesauks jaunākus, attīstīs Klaipēdas ostu, mazumtirdzniecības nodoklis kavēsies

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija iesaukuma vecuma pazemināšana nacionālā militārā dienestā, Klaipēdas ostas attīstības plāna apstiprināšana un mazumtirdzniecības nodokļa ieviešanas atlikšana.

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!