bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 22.08.2019 | Vārda dienas: Everts, Rudīte
LatviaLatvija

Iespējams, Baldones novada domē atkal būs varas maiņa

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ceturtdien, 27.jūnijā, paredzētās kārtējās Baldones novada domes sēdes darba kārtībā iekļauts jautājums par neuzticības izteikšanu domes priekšsēdētājam Raimondam Audzeram (VL–TB/LNNK, V), un Baldonē varētu notikt kārtējā varas maiņa, noskaidroja aģentūra LETA.

Domes deputāts Andrejs Požarnovs (GKML), kas pēc pēdējām pašvaldību vēlēšanām tika ievēlēts par novada mēru, bet vēlāk šo amatu zaudēja, domes priekšsēdētāja krēslā nonākot Audzeram, stāstīja, ka pieprasījumu par neuzticības izteikšanu parakstījuši pieci deputāti, kas pārstāv partiju Gods kalpot mūsu Latvijai (GKML), Latvijas Zaļo partiju (LZP) un nacionālo apvienību Visu Latvijai!Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, kas vēlēšanās startēja vienā sarakstā ar mēru pārstāvošo Vienotību.

Taču apvērsuma ierosinātāji domā, ka domes sēdē viņi varēs savākt nepieciešamās astoņas balsis Audzera gāšanai. Požarnovs gan neatklāja iespējamos ierosinājuma atbalstītājus, jo tas esot «taktikas jautājums».

Požarnovs arī neatklāja to, vai viņš varētu pretendēt uz mēra amatu atkārtoti, sakot, ka pašlaik par šo jautājumu vēl neesot spriests.

GKML paziņojumā par neuzticības izteikšanu norādīts, ka šādā veidā deputāti izsaka «iebildumus par domes priekšsēdētāja melošanu un informācijas slēpšanu būtiskos jautājumos, kā rezultātā dome ir pieņēmusi lēmumus par vairāku graustu pārņemšanu no valsts, kuru paredzamie rekonstrukcijas izdevumi ir salīdzināmi ar divu gadu pašvaldības budžetu». Turklāt viņi apgalvo, ka pagājušajā gadā tieši Audzera «vainas dēļ netika apgūti Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļi ceļu remontiem, kurus šogad ir nolemts aizstāt ar pašvaldības aizņēmumu Valsts kasē». Rezultātā ir paredzams ievērojams pašvaldības kredītsaistību pieaugums. Audzers tiek vainots arī pašvaldības iesaistīšanā nevajadzīgās tiesvedības ar atlaistajiem darbiniekiem personisku antipātiju dēļ un pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanā, apmaksājot dārgus juridiskos pakalpojumus.

Požarnova kolēģe Irina Paegle (GKML) nekomentēja iemeslus, kāpēc atbalsta ierosinājumu mainīt domes vadītāju. Viņa arī atteicās skaidrot, vai šāds jautājums partijā ir pārrunāts, vien piebilstot, ka «[domes sēdes] darba kārtību esmu redzējusi».

Pats Audzers ir pārliecināts, ka amatu spēs saglabāt, jo koalīcija domē esot stipra. Viņš arī noraida opozicionāru pārmetumus par graustu pārņemšanu, jo pansionāta ēka, ko pašvaldība pārņems no Labklājības ministrijas (LM), ir apsekota un nav atzīta par graustu.

«Ēka ir 6 000 kvadrātmetrus plaša, un tajā nepieciešami uzlabojumi, bet tā nav grausts. [Violas] Āboltiņas (LZP) kundze, kura grib kļūt par domes priekšsēdētāju, piedāvājums būvēt jaunu ēku ir utopija,» komentēja Audzers, skaidrojot, ka no valsts pārņemtajā īpašumā varētu izvietot sociālās aprūpes centru, sociālos dzīvokļus, atvēlēt telpas interešu izglītības nodarbībām, rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai un citiem mērķiem. Savukārt uz pašreizējām pašvaldības aprūpes centra telpām varētu pārcelt bibliotēku. Centrā pēc pārvietošanos uz jaunajām telpām varētu arī attīstīt jaunus pakalpojumus, stāstīja mērs.

Pēc Audzera teiktā, patiesībai neatbilst arī apgalvojums par ES finanšu neapgūšanu, jo ceļu būvē bijis tehnoloģiskais pārtraukums, pašlaik darbi turpinās, bet rudenī pašvaldība atgūs projektā ieguldītos līdzekļus.

Domes priekšsēdētājs uzskata, ka savus pienākumus pildījis godprātīgi, kā novada patriots. Kā vienu no iespējamiem iemesliem opozīcijas rīcībai viņš min trīs deputātu zaudējumu tiesā, kur domnieki vērsušies, jo vēlējušies strādāt divās, nevis vienā domes komitejā. Tāpat, iespējams, opozīcija «redz, ka novads enerģiski virzās uz priekšu, un tāds bija arī man mērķis vēlēšanās, negribēju, lai varu pārņem tumšie spēki», pauda Audzers.

Pēc viņa teiktā, pērno gadu novada pašvaldība noslēdza ar 800 000 eiro pārpalikumu, paužot, ka citas domes vadības gadījumā šie līdzekļi, iespējams, tiktu «izsaimniekoti».

Domes sēde Baldones novadā sasaukta plkst. 17.00. Jautājums par neuzticības izteikšanu darba kārtībā iekļauts kā pēdējais.

Pēc aizadītajām pašvaldību vēlēšanām Baldones novada domes vadībā izmaiņas notikušas vairākkārt, un amatā iecelts gan jauns domes priekšsēdētājs, gan vietnieki. Pašreizējais novada mērs Audzers amatā ievēlēts, pateicoties koalīcijas līgumam, ko parakstīja Vienotība, GKML un LZP, tam pievienojies arī no Reģionu alianses ievēlētajam deputātam Edgaram Brigmanim.


Pievienot komentāru

30 gadi kopš sadošanās rokās. Kur svinēt Baltijas ceļa gadadienu?

Lai svinētu 30 gadus, kopš notikusi pasaules vēsturē tik unikālā protesta akcija Baltijas ceļš, gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā norit dažādi pasākumi – sākot ar motociklu braucienu cauri visām Baltijas galvaspilsētām un beidzot ar milzu radioaparātu instalāciju.

Penča lieta: Pārkāpumu atzīst, taču vainīgos pie atbildības nesauc

Lai gan atzīts, ka Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktoram Ainaram Pencim prettiesiski izkārtota iespēja papildus algai saņemt arī izdienas pensiju, kriminālprocess ir izbeigts un vainīgie pie atbildības nav saukti.

TV3 Ziņas: Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas valdē Bermanis ticies ar Šleseru

Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas pārvaldes valdē Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis Jūrmalā ticies ar uzņēmēju un bijušo politiķi Aināru Šleseru, lai runātu par ostas darbu un uzņēmējdarbību,

Lietuvas Seims atbalsta ekonomikas ministra Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam

Lietuvas Seims atbalstījis ekonomikas un inovāciju ministra Virginija Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam.

Ģirģens ar Ķuzi vienojies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ticies ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi un abi vienojušies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, piemēram, paredzot biežākas darbinieku rotācijas.

PTAC soda Kesko Senukai Latvia ar 20 000 eiro par negodīgu komercpraksi

AS Kesko Senukai Latvia ir uzlikts tiesisks pienākums nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, kā arī soda nauda 20 000 eiro apmērā.

Izsludina metu konkursu Paralimpiskā sporta centra izbūves arhitektoniskajai vīzijai

Latvijas Paralimpiskā komiteja izsludinājusi starptautisku metu konkursu Latvijas Paralimpiskā Sporta Centra izbūves arhitektoniskā vīzija.

Latvijā zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā

Jūlijā sasniegts zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā – saražotas 357 655 megavatstundas elektroenerģijas, ar ko nosegts 64% no valstī nepieciešamā elektroenerģijas apjoma.

PNB bankas maksātnespējas administratora amata kandidāts – Vigo Krastiņš

Finanšu un kapitāla tirgus komisija ceturtdien, 22.augustā, iesniegusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā PNB bankas maksātnespējas pieteikumu.

ASV grasās atcelt limitus migrantu bērnu aizturēšanai

Migrantu ģimenes, kuras šķērso Amerikas Savienoto Valstu robežu, varētu tikt aizturētas uz nenoteiktu laiku, paredz prezidenta Donalda Trampa administrācijas izziņotais likumprojekts.

Sākta garantēto atlīdzību izmaksa PNB Banka klientiem

Daļai klientu tuvākajās dienās nekur nav jādodas – atlīdzību viņi saņems automātiski.

Kaljulaida: Tuvāko 28 gadu laikā Igaunija atgūsies no padomju okupācijas sekām

Nākamo 28 gadu laikā Igaunija atgūsies no padomju okupācijas atstātajām sekām uz ekonomisko attīstību, pauda Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida.

Valsts kontrole sākusi revīziju par atlīdzības jautājumiem Stradiņa slimnīcā

Valsts kontrole šomēnes sākusi revīziju par atlīdzības sistēmas jautājumiem Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.

PVO: Mikroplastmasa dzeramajā ūdenī rada mazu risku veselībai

Pasaules Veselības organizācija secinājusi, ka daudzums, kādā šobrīd dzeramajā ūdenī ir sastopamas sīkas plastmasas daļiņas, rada mazu iespēju nodarīt kaitējumu veselībai. Vienlaikus tā brīdinājusi, ka vajadzīgs plašāk pētīt mikroplastmasas ietekmi uz veselību.

Amazones lietus mežos sasniegts rekordaugsts ugunsgrēku skaits

Amazones lietus meži Brazīlijā šogad deguši tik daudz kā nekad līdz šim, liecina Nacionālā Kosmosa izpētes institūta dati.

KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta vakarpusē ir atbrīvojis no rīta aizturēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Valsts iestādēm būtu jānorāda ielūgtās personas uz publiskiem pasākumiem, tā VK

Jebkurai publiskā sektora institūcijai, kas saņem publisko finansējumu un to izmanto pasākumu rīkošanai, būtu atklāti jānorāda ielūgto personu vai institūciju saraksts.

Rīgā plāno ieviest tūristu nodevu – eiro par dienu

Rīgas domes ierēdņi izstrādājuši saistošos noteikumus, kas paredz visām tūristu mītnēm par viesu izmitināšanu maksāt pašvaldībai nodevu viena eiro apmērā par katru nakšņošanas dienu, bet ne vairāk kā desmit eiro, ja atpūtnieks pilsētā uzturas ilgāk.

Pārskatot izdevumus, visvairāk naudas rasts Zemkopības ministrijā

Vislielākie līdzekļi – 30,73 miljoni eiro – izdevumu pārskatīšanas rezultātā 2020.gada budžetā rasti Zemkopības ministrijā, liecina Finanšu ministrijas ziņojums.

Pirms jaunā mācību gada sākuma trūkst ap 500 pedagogu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, varētu būt ap 500 pedagogu vakancēm, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Okupācijas muzejam meklē jaunu vadītāju – izsludināts konkurss

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30.septembris.

Reitingi Igaunijā: Opozīcija popularitātē aizvien pārspēj koalīciju, taču atbalsts krītas

Opozīcijas partijas Igaunijā piedzīvojušas popularitātes kritumu, kamēr valdošā Centra partija piedzīvojusi kāpumu.

Rīgas domē likvidēs trīs darba grupas

Likvidēt nolemts 2011.gadā izveidoto vadības grupu par zemās grīdas tramvaju ieviešanu Rīgā un 2013.gadā izveidoto Dienvidu tilta būvniecības projekta vadības grupu.

Palielinātas akcīzes likmes – akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 8,1%

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2019.gada pirmajos sešos mēnešos ir 521 miljons eiro, kas ir par 39 miljoniem eiro jeb 8,1% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Pēc Helmaņa aizturēšanas iemeslu noskaidrošanas Gerhards vērtēs, vai paturēt viņu par padomnieku

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pēc iepazīšanās ar Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa aizturēšanas iemesliem vērtēs, vai viņu paturēt par padomnieku.


-->