Ietekmīgs EP deputāts: ES sankcijas nestrādā, jo Krievijā nav sabiedrības viedokļa

Eiropas Parlamentā asu kritiku līdzšinējai ES rīcībai pret Krieviju veltījis ietekmīgais deputāts no Beļģijas, Gijs Verhovštadts (Guy Verhofstadt), vērtējot, ka sankcijas nestrādā, jo tās paredzētas valstij ar demokrātisku pārvaldes iekārtu. Viņaprāt, Krievija ir autokrātija, kur sabiedrības viedoklis nepastāv.

Šonedēļ ES dalībvalstis diskutē vai un kādu ieviest piekto sankciju kompleksu pret Krieviju, lai panāktu kara beigas un Krievijas militāro spēku vājināšanu. Kopš Maskavas iebrukuma Ukrainā ES liegusi daļai no Krievijas bankām piekļūt finanšu tirgiem un starptautiskai finanšu sistēmai, turpinās apjomīgs Krievijas energoresursu imports. ES augstais ārlietu un aizsardzības politikas pārstāvis Žuzeps Borels (Josep Borrel) pavēstījis, ka nauda, ko ES valstis maksā Krievijai ir ievērojami lielāka par to vienu miljardu eiro, ko ES ir iztērējusi, sniedzot atbalstu Ukrainai kopš kara sākuma.

Lasiet arī: Igaunija apņemas kļūt neatkarīga no Krievijas gāzes līdz rudenim

Eiropas Komisija ir piedāvājusi piektajā sankciju kompleksā iekļaut pilnīgu atteikšanos no Krievijas akmeņogļu importa. Daļas eiroparlamentāriešu vērtējumā šāds piedāvājums ir nepietiekams. Kā Twitter vietnē paziņojis eiroparlamentārietis Verhovštadts, kurš iepriekš bijis Beļģijas premjerministrs un EP liberāļu un demokrātu grupas līderis, 212 EP deputāti aicinājuši sasaukt Eiropadomes sēdi, lai «lemtu par pilnām sankcijām».

«Tas ir smieklīgi. Ogles veido tikai 3% importa apjoma no Krievijas. [Elektronisko maksājumu sistēma] SWIFT – smieklīgi. Aizliegums neattiecas uz vairāk nekā 50% no finanšu iestādēm,» trešdien, 6.aprīlī, EP sēdē sacījis Verhovštadts un aicinājis Briseli vērsties pret 6 000 Krievijas prezidenta Vladimira Putina līdzgaitnieku, kurus Krievijā nosaukuši opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija līdzgaitnieki. Attiecībā uz Vāciju Verhovštadts sacījis, ka vēlas no tās redzēt līderes rīcību, «nevis to vilkšanos nopakaļ, ko mēs redzam pašlaik».

Lūk, EP deputāta uzruna angļu valodā.

My speech👇🏻 pic.twitter.com/MFCtmboaf4

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas