bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 22.10.2019 | Vārda dienas: Airisa, Irīda, Īrisa
LatviaLatvija

Ieviesīs stingrākas prasības tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumu sniegšanai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUMinistru kabinetā šā gada aprīlī pieņemti un no 2016.gada 1.janvāra spēkā stāsies noteikumi, kas reglamentēs prasības tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumu sniedzējiem, lai pasargātu pakalpojumu saņēmējus no veselības riskiem, kas var rasties, ja pakalpojuma sniegšanas laikā netiek ievērotas higiēnas – tīrīšanas, dezinfekcijas un sterilizācijas – prasības, piemēram, tiek lietoti nesterili darba instrumenti vai vienreizlietojamie instrumenti tiek izmantoti atkārtoti.

Tā kā tetovēšana un pīrsings ir augsta riska pakalpojumi, kuru laikā tiek traumēta āda un veidojas sīkas ādas brūcītes, higiēnas prasību neievērošana pakalpojuma saņēmējam var izraisīt inficēšanos ar dažādām slimībām, tostarp B un C vīrushepatītu vai cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV), skaidro Veselības inspekcijā.

Tiks noteiktas prasības arī pakalpojuma sniedzēju izglītībai, ierobežojumi attiecībā uz personām, kas ir jaunākas par 18 gadiem, un prasības informācijas sniegšanai klientam, kā arī prasības tetovēšanā izmantoto krāsu marķēšanai un pīrsinga rotaslietām.

Tā, piemēram, kādu no šīm darbībām būs aizliegts veikt personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, izņemot gadījumus, ja ir vecāku vai aizbildņa atļauja. Tāpat tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumus nedrīkstēs sniegt personām, kurām ir redzamas ādas vai gļotādu slimību pazīmes.

Veselības inspekcija 2013.gadā veica aptauju, lai noskaidrotu iedzīvotāju pieredzi un viedokli par higiēnas pasākumu ievērošanu no pakalpojuma sniedzēja puses, saņemot tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumus. Pēc aptaujas noslēgšanas tika izanalizētas 386 respondentu atbildes. Iegūtie rezultāti netieši atspoguļoja esošās problēmas un veselības riskus minēto pakalpojumu sniegšanā un pamatoja higiēnas prasību ieviešanas nepieciešamību.

Aizpildot aptaujas anketu, 16% respondentu norādīja, ka pēc tetovēšanas vai pīrsinga procedūras tiem ir radušās dažādas komplikācijas (iekaisums vai strutošana; ilgs brūces dzīšanas process; nepareizi izdurts pīrsings u.c.). Daži aptaujātie pirms pakalpojuma saņemšanas par procedūras norisi un riskiem tika informēti tikai daļēji.

Atbildot uz jautājumiem par izmantoto instrumentu tīrību un dezinfekciju un telpu tīrību, daļa respondentu norādīja, ka nebija pārliecināti, ka personāls izmanto tīrus, dezinficētus darba piederumus (6%), bet 2% respondentu norādīja, ka telpas un darba instrumenti nebija tīri un darba kārtībā. Lai arī aptaujas rezultāti liecināja, ka vairākums pakalpojuma saņēmēju apzinās riskus un pievērš uzmanību pakalpojuma sniegšanai, instrumentu un darba vides tīrībai, daļa aptaujāto tomēr nepievērsa uzmanību būtiskiem aspektiem un paļāvās uz pakalpojuma sniedzēja godprātību.

Tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumi ir guvuši lielu popularitāti visā pasaulē, arī Latvijā. Pēdējo gadu laikā pieaudzis arī tetovēšanai līdzīgu procedūru (permanentā grima, mikropigmentāciju un skarifikāciju ) skaits. Tā kā Latvijā līdz šim nebija normatīvo aktu, kas reglamentētu prasības tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumu sniegšanai, jauno noteikumu ieviešana nodrošinās patērētājiem drošu un higiēnas prasībām atbilstošu pakalpojumu saņemšanu. Noteikumu izpildi kontrolēs Veselības inspekcija, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs un VSIA Latvijas proves birojs.

Tetovēšanas līdzekļus atļauts tirgot vai izmantot pakalpojuma sniegšanai, ja ir pieejama informācija par to kvalitatīvo sastāvu. No 2016.gada 1.jūnija tetovēšanas līdzekļa sastāvdaļu sarakstam ir jābūt norādītam marķējumā. Klientam ir tiesības pēc pieprasījuma saņemt rakstiski informāciju par sastāvu no pakalpojuma sniedzēja. Šī informācija klientam ir būtiska, ja tetovējumu nepieciešams noņemt, norāda inspekcijā.

Ref: 102.000.102.9670


Pievienot komentāru

Ja aizturētajam Latgales policistam par kukuļošanu cels apsūdzības, Ģirģens vērtēs arī Ķuža atbildību

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža atbildību solās vērtēt tad, ja aizdomās turētajam Latgales policistam tiks celtas apsūdzības.

Pēc panākumiem Šveices parlamenta vēlēšanās Zaļie vēlas lielāku atbildību no finanšu sektora

Pēc panākumiem Šveices parlamenta vēlēšanās Zaļā partija paudusi apņēmību būt stingrākiem pret valsts finanšu sektoru, ziņo Reuters. «Mums finanšu centrs jātur pie lielākas atbildības,» paziņojusi Zaļo līdere Regula Ritza.

Ventspilī steigā pārapstiprina iepriekšējo Brīvostas pārvaldes sastāvs

Ventspils pilsētas dome piektdien, 18.oktobrī, apstiprinājusi pilnvaru pagarināšanu uz vēl pieciem gadiem Ventspils brīvostas pārvaldes valdē tajā jau ilgstoši esošajiem vietvaras politiķiem.

Prāvu par WikiLeaks dibinātāja Asanža izdošanu turpinās skatīt 2020.gada februārī

Tiesas prāva par WikiLeaks dibinātāja Džuliāna Asanža dibinātāja izdošanu turpināsies 2020.gada februārī, ziņo Reuters.

Rīgā sabrukušās ēkas iemītniekiem jāmeklē jaunas mājas

Ēka Rīgā, Lāčplēša ielā 123B, kurai 12.oktobrī vienā no stāviem iegruva griesti, nav ekspluatējama, tāpēc aptuveni 60 nama īrniekiem ir jāmeklē jauni mājokļi.

Eksperts: Pēdējo mēnešu pozitīvie dzimstības rādītāji Igaunijā vēl nenozīmē pastāvīgu demogrāfisko pieaugumu

Lai gan pēdējos mēnešos Igaunijā novērojama lielāka dzimstība nekā mirstība, analītiķi teic – ir par agru, lai teiktu, ka Igaunijā dabiski palielinās populācija.

Tiesa pārliecināta par gana raitu Maxima traģēdijas lietas iztiesāšanu; ministrs sagaida AT aktivitāti

Tiesu administrācija apgalvoja, ka Maxima traģēdijas krimināllietas iztiesāšana Pārdaugavas tiesā tiek organizēta tā, lai nodrošinātu pēc iespējas efektīvāku un ātrāku lietas iztiesāšanas procesu, bez neattaisnotas novilcināšanas.

Šoferu trūkuma dēļ Tallinai nākas atlikt sabiedriskā transporta tīkla paplašināšanu

Tallinas pašvaldībai autobusu šoferu trūkuma dēļ nākas atlikt plānus par jaunu sabiedriskā transporta maršrutu atvēršanu, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā septembrī pieaudzis par 0,5%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2019.gada septembrī, salīdzinot ar 2018.gada septembri, ir pieaudzis par 0,5%.

Atrasta viena no Latvijas meklētākajām noziedzniecēm

Pateicoties iedzīvotāju aktīvai ziņošanai, Valsts policija sestdienas, 19.oktobra, rītā, Latvijā aizturējusi meklēšanā izsludināto Angeļinu Sacjuku.

Ziņojums: Igaunijas trešajam pensiju līmenim viszemākais sniegums Eiropā

Brīvprātīgo pensiju fondu tirgus sniegums 2018.gadā bijis zems visā Eiropā, it īpaši Igaunijā, par investoru grupas ziņojumu vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Lietuvas ražotāji raizējas par ASV tarifu radīto netiešo kaitējumu

Aizvadītājā nedēļā stājušies spēkā ASV tarifi, kas attiecināmi uz Eiropā ražotām precēm. Lai gan Lietuvas ražotāji nekoncentrējas uz ASV tirgu, izskan bažas par to, ka tarifi netieši ietekmēs viņus, ziņo LRT.

Aptauja: Lielākā daļa atbalsta medību tiesību liegšanu uzturlīdzekļu nemaksātājiem

Vispiemērotākās papildu sankcijas pret personām, kuras ļaunprātīgi izvairās no savu saistību izpildes, tostarp nemaksā uzturlīdzekļus, ir piespiedu darba piespriešana un dažādu personai piešķirto speciālo tiesību atņemšana.

Cīniņš par Brexit ratifikāciju britu parlamentā solās būt «uz naža asmens»

Britu parlamentā šonedēļ gaidāma sīva cīņa par jaunāko valsts izstāšanās vienošanos: premjers Boriss Džonsons uzstāj uz tās strauju pieņemšanu bez grozījumiem, kamēr opozīcijas leiboristi centīsies panākt tās noradīšanu vai grozīšanu.

LTV: Maskava, iespējams, mēģina stiprināt varu Latvijas Pareizticīgajā baznīcā

Pareizticīgās baznīcas Maskavas patriarhāts, iespējams, cenšas ar varu aizlaist pensijā Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolītu Aleksandru, lai vietā atrastu kādu Krievijas pusei tīkamāku cilvēku.

Maxima traģēdijā cietušo biedrība protestēs pret lietas ievilkšanos

Pie tiesas ēkas Baldones ielā 1a pirmdien, 21.oktobrī, plkst. 10.00 norisināsies Maxima traģēdijā cietušo biedrības Zolitūde 21.11. rīkotā protesta akcija.

De facto: Draud izgāzties Latvijas dalība Expo 2020 Dubaijā

Iekavēto darbu dēļ apdraudēta Latvijas dalība Expo 2020 Dubaijā, informē Latvijas Televīzijas raidījums De facto. Šī nebūtu pirmā reize, kad latviešiem dalība prestižajā izstādē apraujas pusceļā.

Krievijā izmeklē traģisko Sibīrijas zeltraču aizsprosta sabrukšanu

Par 15 cilvēku bojāeju Sibīrijā aizvadītajā nogalē, sabrūkot dambim uz Seibas upes, Krievijas varasiestādes uzsākušas krimināllietu par pārkāpumiem zeltraču kopmītņu ierīkošanā pie upes.

Atgādinājums: Turpinoties lietum, grants ceļi var būt grūti izbraucami

Pārmitrināti ceļi ar grants segumu zaudē nestspēju, uz tiem veidojas dubļi un bedres. Mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana ir mazāk efektīva un bedres ātri vien veidojas atkārtoti.

Šonedēļ gaidāms līdz pat +17 grādiem

Pirmdien pūtīs lēns vējš, un naktī atsevišķos rajonos veidosies migla, savukārt otrdien no rīta pastiprināsies dienvidrietumu, rietumu vējš.

Latvijas attieksme pret seksuālajām minoritātēm viena no noraidošākajām ES

Latvijas iedzīvotāju attieksme pret seksuālajām minoritātēm ir viena no noraidošākajām Eiropas Savienībā, liecina Eirobarometra pētījums.

Tusks saņēmis Džonsona vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu

Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons nosūtījis Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu.

Nedēļa Lietuvā: Aug nodokļi. Prezidenta pārmetumi Eiropai. Cīņa ar Seima priekšsēdētāju

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā valdība pieņēmusi vairākus lēmumus, kas paredz nodokļu sloga pieaugumu. Lietuvas prezidents Gitans Nausēda izteicis kritiku ES par paplašināšanās plāniem, bet Seimā notika spraigas cīņas ar parlamenta priekšsēdētāju.

BNN nedēļas apkopojums: Patriektais Gorkšs. Negaidītie miljoni. Nepilsoņu bērni

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Negaidītie miljoni, Nepilsoņu bērni, Gāztais prezidents, Pašvaldību reforma, Streiks, Dotācijas, Pensiju reforma, Kārtējā pauze un Ugunsgrēks.

Lielbritānijas parlaments lemj atlikt Brexit

Lielbritānijas parlaments nobalsojis par priekšlikumu, saskaņā ar kuru parlaments nevar apstiprināt Borisa Džonsona panākto Brexit vienošanos, kamēr parlamentā nav pieņemts vienošanās izpildes likums.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->