Igauņi Google visvairāk interesējas par futbolu, vēlēšanām un TV žurnālisti

Igaunijas iedzīvotāju vaicājumi interneta meklētājprogrammai Google 2021.gadā visvairāk bijuši par Eiropas čempionātu futbolā, Igaunijas pašvaldību vēlēšanām un TV raidījuma vadītāju Grēti Lebu (Grete Lõbu), vēsta raidorganizācija ERR.

Google kā katru gadu publicējusi sarakstu ar populārākajiem interneta meklēšanas vārdiem, kas aizvadītā gada laikā meklētājprogrammā ievadīti Igaunijā.

2020.gadā igauņi visvairāk interesējušies par kovida pandēmiju. 2021.gadā savukārt, lai arī kovida pandēmija un ierobežojumi valstī joprojām ir aktuāli, iedzīvotāji pievērsušies sportam, politikai un izklaidei. Meklēšanas atslēgvārdu saraksta pirmajā vietā šogad ierindojies sporta karalis futbols ar «Euro 2020». Ar to angliski saprot Eiropas čempionātu futbolā, kas pandēmijas dēļ notika nevis 2020.gadā, bet 2021.gada vasarā.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuva mājsēdi ieviesīs pie 240 kovid pacientiem intensīvajā terapijā

Rudenī Igaunijā aizvadītas pašvaldību vēlēšanas. Likumsakarīgi, ka iedzīvotāji «mammai Guglei» vaicāja par šo tēmu, daudz ievadot atslēgvārdus «Valimised 2021» (igauņu val. –vēlēšanas 2021).

Igauniski visbiežāk meklēto atslēgvārdu saraksta godpilnajā trešajā vietā redzam personvārdu «Grēte Lebu». Tā ir smaidīga gaišmate, kura vada ziņu raidījumu Ringvaade Igaunijas sabiedriskajā televīzijā ETV. Interesanti, ka Google vaicājumu pirmajā desmitniekā nav Alara Karisa (Alar Karis) vārda. Viņš šoruden kļuvis par Igaunijas prezidentu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas