Igauņi iegādāsies 51% Lido akciju

Igaunijas izklaides pakalpojumu un ēdināšanas grupa Apollo Group plāno iegādāties 51% ēdināšanas uzņēmuma AS Lido akciju.

Attiecīgās akcijas Apollo Group pirks no Igaunijas uzņēmēja Ivara Vendelina kompānijas Mirrow Institute.

Darījuma summu puses neatklāj.

Plānotajam darījumam vēl jāsaņem Latvijas un Igaunijas konkurences uzraugu atļauja.

Vendelins, kurš ir arī Apollo Group līdzīpašnieks, Lido 51% akciju iegādi nodēvēja par stratēģisku.

Viņš norādīja, ka ir loģiski apvienot Lido spēcīgo zīmolu ar pašreizējo Apollo Group biznesu. «Lido 17 restorānu un 15 veikalu tīklu zina ikviens latvietis un arī ļoti daudzi igauņi, un šāda atzīšana ir cietā valūta,» pauda Vendelins, piebilstot, ka Lido bufetes koncepciju ir iespējams uzlabot vēl vairāk, un tas būs cienīgs izaicinājums Apollo Group.

Pārējās 49% Lido akcijas arī turpmāk piederēs Gunāram Ķirsonam.

Jau vēstīts, ka šogad jūnijā par Lido lielāko akcionāru kļuva Mirrow Institute piederošā Igaunijas kompānija Treeland

Vendelins ir mazākuma akcionārs Apollo Group, kurai pieder grāmatnīcas Apollo, kinoteātri Apollo, filmu izplatīšanas kompānija Baltic Film Distribution, sulu bāri Blender, saldējuma kafejnīcas IceCafe un restorāni O’Learys, KFC un Valpiano. Apollo Group vairākuma akcionārs ir holdings MM Grupp, kura akciju kontrolpaketes īpašnieks ir Igaunijas uzņēmējs Marguss Linnamē.

Vienlaikus Vendelins ir arī mazākuma akcionārs MM Grupp, kura uzņēmumu vidū ir medikamentu tirgotājs Magnum, mediju koncerns Postimees Grupp, elektroierīču tirgotājs IM Arvutid, tāpat grupai ir līdzdalība ultrakondensatoru ražotājā Skeleton Technologies Group. Informācijas aģentūra LETA ir daļa no starptautiskas mediju grupas, kuras akciju turētājs ir MM Grupp.

Tāpat ziņots, ka Lido grupa 2019.gadā strādāja ar 56,123 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,4% vairāk nekā gadu iepriekš, taču koncerns cieta zaudējumus 102 778 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš. Kompānijas un tās koncerna 2020.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

Kompānija Lido reģistrēta 1991.gada septembrī, un tās pamatkapitāls ir 1,292 miljoni eiro. Koncernu veido meitassabiedrības SIA Lido Domina, SIA Lido nekustamie īpašumi, Igaunijā reģistrētie uzņēmumi Lido Eesti, Lido Mustamae un Odil Eesti, kā arī Vācijā reģistrētā kompānija Kirsons.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas