Igauņi skolotāji neapmierināti ar algu kāpuma apmēru

Igaunijā 2020.gadā skolotāju minimālā mēnešalga tiks celta par 65 eiro, tomēr ar to nepietiek, lai panāktu jaunu skolotāju pieplūdumu situācijā, kad esošais skolotāju sastāvs noveco, tā pavēstījusi Igaunijas Izglītības darbinieku savienība.

vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR un ETV, izglītības darbinieku arodbiedrība ceturtdien, 26.septembrī, izteikusies kritiski, lai arī pēdējos gados skolotāju minimālā mēnešalga paaugstināta par 100 eiro gadā.

Skaidro Igaunijas Izglītības darbinieku savienības valdes priekšsēdētājs Rēmo Voltri (Reemo Voltri): «Mūsu iekšējā latiņa un tā, kuru ir noteikuši mūsu biedri, ir, ka skolotāju algas nedrīkst pasliktināties attiecībā pret vidējo algu. Un ar šo apsolīto algas pieaugumu tiks saglabāta esošā situācija – tā nekļūs labāka, bet nekļūs arī sliktāka.»

2019.gadā skolotāju minimālā mēnešalga atbilst 89% no vidējās algas valstī.

Igaunijas izglītības un pētniecības ministre Mailisa Repsa (Mailis Reps) (Centra partija) uz kritiku atbildējusi, ka 65 eiro pieaugums būs būtisks, tomēr viņa piekritusi, ka skolotāju vidējam vecumam ir tendence pieaugt un vēl nav sasniegts pietiekami konkurētspējīgs atalgojuma līmenis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas