Igauņi vairs nevar doties uz Lielbritāniju ar ID kartēm

Igaunijas pilsoņi no oktobra vairs nevar iekļūt Lielbritānijā, uzrādot Igaunijas identifikācijas kartes. Tā vietā nepieciešams uzrādīt pasi, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igaunijas Ārlietu ministrijas preses pārstāve Kristīna Otsa (Kristina Ots) pirmdien, 4.oktobrī, skaidrojusi: «Brexit rezultātā no 2021.gada 1.oktobra vienīgais derīgais ceļošanas dokuments, lai iekļūtu Lielbritānijā, ir pase. Tas nozīmē, ka Lielbritānijas robežu vairs nevar šķērsot ar Igaunijas identifikācijas karti.»

Lasiet arī: Itālijā lidmašīna ietriecas ēkā, laupot cilvēkiem dzīvības

Pastāv iespēja, ka ES atstājušajā valstī joprojām atrodas Igaunijas pilsoņi, kuriem nav līdzi pases. Šajā gadījumā Otsa ieteikusi sazināties ar Igaunijas Vēstniecības Lielbritānijā konsulāro dienestu.

Ir noslēdzies Lielbritānijas izstāšanās pārejas periods, un valstī var atrasties tikai tie ES pilsoņi, kuri ir ieguvuši tiesības atrasties valstī. Tūristi, darba komandējumu veicēji un studenti no ES drīkst doties uz Lielbritāniju bez vīzas, tomēr ir noteikts termiņš, kādu atļauts uzturēties valstī. Tas turpmāk būs līdz sešiem mēnešiem, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas