Igauniete iegūst vadošu amatu Pasaules Luterāņu federācijā

Pasaules Luterāņu federācijas (LLF) padome ir ievēlējusi igauņu teoloģi un mācītāju Annu Burghardti (Anne Burghardt) par nākamo luterāņu baznīcu pasaules apvienības ģenerālsekretāri, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igaunijas pārstāve 2021.gada novembrī stāsies LLF ģenerālsekretāra amatā, nomainot mācītāju Martinu Jungi (Martin Junge), kurš 148 baznīcu apvienību vadījis pēdējos vienpadsmit gadus.

Burghardte būs pirmā sieviete un pirmā centrālās un Austrumeiropas reģiona pārstāve, kura ieņems šo vadošo amatu.

«Šo godu uztveru ar pazemību, un esmu ļoti pateicīga par uzticēšanos, ko man ir parādījuši [LFF] padomes locekļi. Apvienībā uzņemoties ļoti īpašo atbildību, es lūdzu pēc Dieva Gara vadības. Es priecājos, ka man ir iespēja sadarboties ar Padomi, ar biedru draudzēm un dažādiem partneriem, LLF turpinot piedalīties Dieva holistiskajā misijā. Lai Dievs svētī mūsu kopību, lai tā varētu būt svētība plašākai baznīcai un pasaulei,» paziņojumā norādīja igauņu teoloģe un garīdzniece.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvas liberāli konservatīvais Seims noraida partnerattiecību likumu

Pašlaik 45 gadus vecā Anna Burghardte ir Igaunijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Teoloģijas institūta attīstības daļas vadītāja. Viņa ir arī baznīcas padomniece starptautisko un ekumenisko attiecību jautājumos, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas