Igaunijā aizkavējusies biometriskās identifikācijas sistēmas izstrāde

Biometriskās identifikācijas sistēma Igaunijā tiks pabeigta divus gadus vēlāk nekā plānots, turklāt naudas trūkuma dēļ tajā nebūs sejas atpazīšanas funkcijas, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Iecere par biometriskās identifikācijas sistēmu tika prezentēta 2017.gada, un tad tika plānots, ka to izstrādās triju gadu laikā. Sākotnēji tika cerēts, ka pirkstu nospiedumu un seju attēlu datu bāzi jau 2020.gada maijā varētu izmantot valsts iestādes un uzņēmumi – piemēram, slimnīcas, bankas, ieroču veikali –, tomēr kavēšanās liek domāt, ka datu bāze būs pabeigta vien 2022.gadā.

Igaunijas Iekšlietu ministrijas audits liecina, ka projektā pašlaik pabeigta tikai analītiskā daļa.

Izrādījies, ka pirms iepirkuma izsludināšanas nepieciešama daudz lielāka izpēte nekā sākotnēji plānots, turklāt daudz laika pavadīts pie tā, cik daudz informācijas sistēma ietvers – visus pieejamos datus vai tikai biometriskos?

Sākotnēji Igaunijas valdība šim projektam atvēlēja 20 miljonus eiro, tomēr pēc vēlākiem aprēķiniem izrādījies, ka projekts izmaksātu 27 miljonus eiro, ziņo ERR. Turklāt projektam nav izdevies piesaistīt iecerētas summas no Eiropas Savienības fondiem, līdz ar to nāksies atteikties no sejas atpazīšanas funkcijas.

Sarežģījumus rada, ka informācija par pirkstu nospiedumiem atrodas dažādās datu bāzēs un ir dažādā kvalitātē. To visu ir nepieciešams digitalizēt un pielāgot jaunās sistēmas vajadzībām, un šis darbs arī varētu prasīt lielas summas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas