Igaunija aizliedz lietot agresijas simbolus

Igaunijas parlaments ceturtdien, 21.aprīlī, atbalstījis aizliegumu valstī izmantot agresijas simbolus. Daļa deputātu balsojuši «pret» vai atturējušies, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Piedāvātie grozījumi Igaunijas Kriminālkodeksā Tallinā pieņemti trešajā lasījumā ar 69 balsīm «par» un trīs «pret». Noraidošās balsis nākušas no labējo populistu politiskā spēka, Konservatīvās tautas partijas (EKRE). Grozījumus noraidījis, piemēram, bijušais Igaunijas finanšu ministrs Martins Helme (Martin Helme), tikmēr citiEKRE deputāti atturējušies. Balsojumā atturējusies arī bijusī Igaunijas izglītības ministre Mailisa Repsa (Mailis Reps). Viņa bijusi vienīgā no valdībā pārstāvētās Centra partijas, kura balsojumā nav balsojusi atbalstoši.

Ko paredz grozījumi?

Attiecībā uz militāras agresijas simboliem pieņemtie grozījumi Igaunijas Kriminālkodeksā paredz, ka valstī nav atļauts publiski rādīt simbolus, kas saistīti ar agresijas akta, genocīda, noziegumu pret cilvēci vai kara noziegumu pastrādāšanu tādā veidā, kas pauž atbalstu vai attaisno šādas darbības. Par jauno noziegumu paredzēts naudassods līdz 300 naudassoda vienībām vai 1 200 eiro vai aizturēšana. Ja simboliku šādā kontekstā lietojusi juridiska persona, Igaunijā tā būs sodāma ar naudas sodu līdz 32 000 eiro.

Lasiet arī: Somijas parlaments sāk apspriest pievienošanos NATO

Kriminālkodeksā paredzēts arī sods par piedalīšanos agresijas aktā. Saskaņā ar likuma grozījumiem noziegums būs arī pievienošanās tādas ārvalsts bruņotajiem spēkiem, kas pastrādājusi agresijas aktu, vai jebkurai citai bruņotai vienībai, kas piedalās agresijas aktā, ko veic ārvalsts. Noziegumi būs arī piedalīšanās ārvalsts agresijas akta sagatavošanā vai agresijas akta apzināta un tieša finansiāla atbalstīšana, vēsta ERR.

Kā zināms, Latvijas Saeima jau 31.martā lēma par kara propagandas simbolu aizliegumu.

Latvijā tika pieņemti grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, aizliedzot pasākumos izmantot militāru agresiju un kara noziegumus identificējošā stilistikā lietotus simbolus, izņemot gadījumus, kad nav mērķa šos noziegumus attaisnot vai slavināt.

Vēl par šo tematu: Latvijā aizliedz kara propagandas simbolu lietošanu

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas