Igaunija aizņemsies 10 000 Janssen vakcīnas no Spānijas

Igaunija vienojusies ar Spāniju par 10 000 zāļu ražotāja Janssen vakcīnas devu aizņemšanos. Igaunijas Covid-19 vakcinācijas kampaņā ilgāku laiku iztrūcis iespējas vakcinēties ar šo vienas devas medikamentu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Trešdien, 15.septembrī, Igaunijas veselības un darba lietu ministrs Tanels Kīks (Tanel Kiik) pavēstījis: «Esam veikuši pārrunas ar Spāniju, lai aizņemtos Janssen vakcīnas, un nākamās nedēļas sākumā Igaunijā jānonāk 10 000 [šīs vakcīnas – BNN] devu.»

Trešdienas Igaunijas Veselības pārvaldes preses konferencē Kīks skaidrojis, ka vakcīna Igaunijā ir iemantojusi lielu vakcinēties gribētāju interesi, taču valsts līdz šim ir saņēmusi salīdzinoši maz tās devu.

Lasiet arī: Papildu vakcinācija pret Covid-19 Latvijā varētu būt nepieciešama ap 10 000 cilvēku ar novājinātu imunitāti

Kopumā valsts Eiropas Savienības kopējā iepirkuma ietvaros pasūtījusi 300,000 Janssen vakcīnas devu, bet līdz šim ir saņēmusi tikai 48 400. No četrām ES Eiropas Zāļu aģentūras apstiprinātajām Covid-19 vakcīnām Igaunijā ar Janssen vakcīnu potējušies vismazākais skaits cilvēku. Līdere ir ražotāju BioNTech/Pfizer vakcīna, kas igauņiem injicēta 886 712 devu apmērā. Tai seko ražotāja AstraZeneca vakcīna ar 233 439 Igaunijā injicētām devām un ražotāja Moderna vakcīna ar 121 856 devām, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas