Igaunija aiztur savu vēstnieku Francijā par rīcību ar valsts noslēpumu

Igaunija atsaukusi no Parīzes un aizturējusi tās vēstnieku Francijā uz aizdomu pamata par neatļautu rīcību ar slepenu informāciju, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ilggadējā diplomāta Klaida Kulla (Clyde Kull) karjera Igaunijas diplomātiskajā dienestā ilgusi vairākus gadu desmitus kopš valsts neatkarības atjaunošanas 1991.gadā. Tā strauji aprāvusies aizvadītajā pirmdienā, 17.maijā, kad Kulls aizturēts nakts laikā. Vīrietis dienu vēlāk atbrīvots.

Lasiet arī: Aptauja: Igaunijā seksuālu izmantošanu bērnībā piedzīvojis katrs sestais

Igauņu prokurori ir izvirzījuši aizdomas, kas saistītas ar iespējamu neatļautu rīcību ar valsts noslēpumu un klasificētu informāciju par ārlietu tematiku, kā arī par šīs informācijas izmantošanas prasību pārkāpšanu.

Prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) ir parakstījusi rīkojumu par 62 gadus vecā diplomāta atbrīvošanu no Igaunijas vēstnieka Francijā amata. Šos pienākumus viņš pildījis kopš 2019.gada. Klaida Kulla juridiskais pārstāvis Aivars Pilvs (Aivar Pilv) apstiprinājis, ka pret Kullu sākta izmeklēšanas procedūra, un norādījis, viņa klients nav apzināti pārkāpis to, kā jārīkojas ar valsts noslēpumu un klasificētu informāciju, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas