Igaunija apstiprina koronavīrusa izejas stratēģiju

Igaunijas valdība ir apstiprinājusi valsts koronavīrusa izejas stratēģiju, kur trīs posmos paredzēts ceļš no uzliesmojuma kāpuma līdz pārejai uz normālu dzīvi, kāda tā bijusi līdz COVID-19 pandēmijai, raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Mums ir bijis jāstrādā kopā, lai pakļautu vīrusu kontrolei, un ir izdevies pārvarēt līdz šim sarežģītākos punktus.

Tagad varam pakāpeniski atgriezties pie ikdienas dzīves, mazinot vīrusa ietekmi uz sabiedrību un atbalstot mūsu ļaudis un uzņēmumus, lai atkal celtos stiprāki un saskanīgāki,» tā Igaunijas premijerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) komentējis pirmdien, 28.aprīlī, pieņemto stratēģiju.

Lasiet arī: Baltijā atklātie COVID-19 gadījumi. Latvijā – 836, Igaunijā – 1 660

Kā raksta ERR, atgūšanās no COVID-19 krīzes dokumentā ir plānota trijos posmos. Pirmais posms ir infekcijas uzliesmojuma kāpums. Otrais posms ir medicīnisko rādītāju stabilizācija, kad var sākt atcelt iepriekš ieviestos ierobežojumus. Saskaņā ar valdības vērtējumu Igaunija šobrīd atrodas otrajā stadijā.

Trešais posms, kas paredzēs stratēģijā ir atgriešanās normālos dzīves apstākļos, kas cita starpā paredz arī gatavību iespējamiem jauniem vīrusa uzliesmojumiem nākotnē. Stratēģijā nav konkrēta grafika un termiņu katra posma sākumam un beigām.

Valdības ministrijām nu ir uzdots izstrādāt konkrētus rīcības plānus attiecībā uz katras jomas atjaunošanu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas