Igaunija apsver alkohola tirdzniecības liegumu vēlās vakara stundās

Lai ierobežotu atkārtotu COVID-19 izplatību atsevišķās Igaunijas daļās ir spēkā aizliegums vēlu vakarā tirgot alkoholu bāros un kafejnīcās. Igaunijas valdība lēmusi, ka pagaidām aizliegums netiks attiecināts uz visu valsti, vēsta raidorganizācija ERR.

Augustā noteikums, kas liedz tirgot alkoholu ēdināšanas iestādēs un nakts izklaides vietās pēc pulksten 22.00, ir ieviests Tartu apriņķī valsts vidienē un Austrumviru apriņķī valsts ziemeļaustrumos.

Ceturtdien, 27.augustā, Igaunijas valdības sēde apspriesta iecere šādu noteikumu ieviest visā valstī. Ar ierosinājumu klajā nācis veselības ministrs Tenels Kīks (Tanel Kiik) (Centra Partija) pēc tam, kad Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde secinājusi, ka minētajos apriņķos noteikums devis pozitīvus rezultātus.

Lasiet arī: Jaunatklātie COVID-19 testi Baltijā. Latvijā – 9, Lietuvā – 48, Igaunijā – 18

Pret alkohola tirdzniecības aizliegumu vēlu vakarā savukārt iestājies iekšlietu ministrs Marts Helme (Mart Helme) (Igaunijas Konservatīvā tautas partija (EKRE). Viņaprāt, šāds valdības lēmums «dotu vēstījumu, ka mēs esam zaudējuši kontroli un mums jāsāk cilvēkiem ieviest ierobežojumi».

Igaunijas veikalos alkohola tirdzniecība ir atļauta līdz pulksten 22.00, tāpat kā Latvijā.

Attiecīgi Igaunijas valdība nolēmusi pagaidām neierobežot alkohola tirdzniecību ēdināšanas iestādēs un nakts izklaides vietās valsts pārējos 13 apriņķos, ziņo ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas