Igaunija apsver motivējošus pasākumus senioru vakcinācijai

Igaunijas veselības ministrs Tanels Kīks (Tanel Kiik) paziņojis, ka valdība apsver veidus, kā panākt lielāku motivāciju vakcinācijas veicēju un saņēmēju vidū. Īpaša uzmanība tiek pievēsta senioru pamudināšanai iegūt imunitāti pret Covid-19, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Katra nākamā cilvēka vakcinācijai vajadzīgs arvien vairāk resursu,» trešdien, 13.oktobrī, sacījis Kīks. «Noteikti ir arī atbilstoši apsvērt papildu motivējošus pasākumus cilvēkiem, no kuriem mēs sagaidām vakcinēšanos. Šobrīd nevar izslēgt nevienu veidu.»

Ministra vērtējumā, gados jaunāku iedzīvotāju vakcinācijā pareizā pieeja būtu atbalsta pasākumi. Pēc viņa teiktā, attiecībā uz pensionāriem Igaunija varētu rīkoties līdzīgi kā Lietuva un paredzēt vienreizēju maksājumu senioriem, kuri vakcinēsies.

Lasiet arī: Lietuva maksās 100 eiro jaunvakcinētiem senioriem, valdība mājsēdi neplāno

«Uzskatu, ka ir svarīgi attiekties pret cilvēkiem vienlīdzīgi. Ja runājam par senioriem, tad tiesībām saņemt papildu atbalstu ir jābūt gan tiem, kuri jau ir vakcinējušies – piemēram, imunitātes nostiprināšanas devas veidā –, gan tiem, kuri dosies saņemt savu pirmo devu,» norādījis Tanels Kīks, piebilstot, ka valdība vēl nav vienojusies par konkrētiem pasākumiem iedzīvotāju motivēšanai vakcinēties, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas