Igaunijā apzina aptieku vakcinācijas iespējas

Aptiekas Igaunijā jau kopš 2020.gada rudens piedāvājušas uzņemt vakcinētājus un nodrošināt tiem telpas. Valstī sarūkot Covid-19 vakcinācijas tempam, atbildīgā ministrija sākusi nopietni izskatīt šādu iespēju un veikt nepieciešamos izpētes darbus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Jaunāko šādu priekšlikumu Igaunijas Aptieku asociācija izteica pirms nedēļas, un pirmo reizi tas guva pozitīvu atbildi no veselības jomas politiskās vadības Igaunijas Sociālo lietu ministrijā. Asociācijai tika lūgts saraksts ar aptiekām, kur atrodas vakcinācijai piemērotas telpas un gatavība uzņemt vakcinētājus. Vaicāts arī tas, cik cilvēku nedēļā aptiekās varētu vakcinēt.

Nozares organizācija ir izveidojusi provizorisku sarakstu ar aptuveni 50 aptiekām. Savas telpas aptiekas apņēmušās nodrošināt bez maksas, ERR sacīja asociācijas vadītāja Lī Rotslane (Ly Rootslane).

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Pieņem klimata rīcības plānu, Baltkrievijas raķešu pārvietošanu neuzskata par bīstamu

Pagaidām nav skaidrs, vai, lai vakcinētos aptiekās, cilvēkiem būs iepriekš jāreģistrējas, vai arī vakcīna tiks piedāvātas katram, kurš ienāks aptiekā pēc rindas principa. «Mēs varam to darīt abējādi. Tas būs atkarīgs no vakcīnām un vispārējām iespējām,» skaidrojusi Rotslane.

Tikmēr Igaunijas vakcinācijas darba grupas vadītājs Mareks Sērs (Marek Seer) norādījis, ka ir pienācis laiks pāriet uz jauniem risinājumiem, jo sāk mazināties to cilvēku skaits, kuri valstī ir motivēti vakcinēties.

«Tāpēc mums pakāpeniski jāsāk pamudināt cilvēkus, kuri vēl nav vakcinējušies. Tagad esam sākuši darbu ar īpašiem risinājumiem, tostarp aptiekām,» norādījis vakcinācijas darba grupas vadītājs, piebilstot, ka pirms vakcinēt iedzīvotājus aptiekās, vispirms tiks pārbaudīt iedzīvotāju interese par šādas iespējas izmantošanu vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas