Igaunijā ar 27 vīrusa saslimšanām izsludina stingrāku ārkārtas stāvokli nekā Latvijā

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass

Igaunijā, kur apstiprināto saslimšanu skaits ar koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 ir sasniedzis 27, valdība ir izsludinājusi ārkārtas stāvokli. Līdz maijam ir aizliegti visi kultūras un sporta pasākumi, skolām un universitātēm noteikts e-apmācību režīms, ziņo ERR.

Ceturtdien, 12.martā, Igaunijas Veselības pārvalde pavēstījusi, ka valstī ir laboratoriski apstiprināti 27 saslimšanas gadījumi un ir apstiprināts arī inficēšanās gadījums, kas noticis Igaunijas teritorijā.

Uzsvars uz vīrusa izplatības ierobežošanu ir Tallinā, Sāremā salā un Veru apriņķī, kas atrodas Latvijas pierobežā.

Veselības iestāde arī šobrīd koncentrējas uz tās sabiedrības grupas pasargāšanu no inficēšanās, kurai saslimšana ar COVID-19 var būt visbīstamākā. Vārīgākā riska grupa ir gados veci cilvēki, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Lasiet arī: Latvijā līdz Lieldienām izsludina ārkārtējo situāciju COVID-19 vīrusa dēļ, nosakot stingrus ierobežojošus pasākumus

Ārkārtas situācija Igaunijā

Ceturtdien Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) izsludinājis ārkārtas stāvokli, kas valstī skars izglītības iestādes, kultūras pasākumus, prāmju satiksmi un sabiedriskus pasākumus. Salīdzinot ar Latvijā izsludinātiem ārkārtas pasākumiem, Igaunijā ārkārtas stāvoklis noteikts ilgāks – līdz 1.maijam –, un ir aizliegtas visas publiskas pulcēšanās.

No pirmdienas, 16.marta, skolām un universitātēm jāpāriet uz darbu e-mācību režīmā. Bērnudārzu darbību uzdots regulēt pašvaldībām, raksta ERR.

Uz valsts robežām, lidostās un ostās Igaunijā tiks ieviesti veselības pārbaudes pasākumi. Tiks apturēta pasažieru prāmju biļešu tirdzniecība maršrutā Tallina-Stokholma-Tallina.

Uz ārkārtas stāvokļa laiku, līdz 1.maijam ir aizliegti visi kultūras un sporta pasākumi, uzdots slēgt muzejus un kinoteātrus.

Igaunijas pansionātos, slimīcās un ieslodzījuma vietās noteikts aizliegums tās apmeklēt, ziņo ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas