Igaunija arī politiski boikotēs Pekinas Olimpiskās spēles

Igaunijas prezidents Alars Kariss (Alar Karis) paziņojis, ka februārī neapmeklēs Pekinas Ziemas Olimpiskās spēles politisku iemeslu dēļ. Viņa teiktais seko ASV un virknes citu Rietumvalstu paziņojumiem par sporta pasākuma neapmeklēšanu Ķīnas īstenoto represiju vai citu iemeslu dēļ, vēsta laikraksts Postimees un Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Jaunais Igaunijas prezidents par savu lēmumu paziņojis telekanālam Kanal 2, norādot, ka uz Ķīnas galvaspilsētu nedosies arī kaimiņvalstu vadītāji.

Postimees citējis spilgtu kādas Ķīnas amatpersonas komentāru par lēmumu: «Nevienam nerūp, vai viņi brauks vai nē.»

Lasiet arī: Vēl trīs valstis paziņojušas par Pekinas olimpiādes diplomātisko boikotu; Latvija nesekos šim piemēram

ERR savukārt vēsta, ka Alara Karisa nevēlēšanās doties varētu būt saistīta ar kopēju ES nostāju, kas, iespējams, tiks tālāk apspriesta ES ārlietu ministru sanāksmē drīzumā. Interesanti, ka Igaunijas valdības preses pārstāvis pagājušajā ceturtdienā, 9.decembrī, sacījis, ka vēl nav runāts par to, vai kāda no Igaunijas augstākajām amatpersonām dosies apmeklēt Pekinas Ziemas Olimpiskās spēles.

BNN jau vēstīja, ka par spēļu politiski diplomātisko, taču ne sportisko boikotu paziņojušas ASV, Kanāda, Jaunzēlande un Lielbritānija, vēršot uzmanību gan uz Ķīnas varasiestāžu masu represijām pret uiguru mazākumtautību, gan uz Covid-19 situāciju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas