Igaunija ārvalstu studentu ieceļošanai gatavojas ar izraidīšanas brīdinājumu

Igaunijas izglītības ministre Mailisa Repsa

Igaunija nākamajā mācību gadā ļāvusi augstskolām uzņemt ārvalstu studentus, tomēr tiem atkarībā no izcelsmes valsts būs jāievēro ieceļošanas karantīnas prasība, pretējā gadījumā riskējot zaudēt tiesības uzturēties valstī, norādījusi Igaunijas izglītības ministre Mailisa Repsa (Mailis Reps), vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Lai arī situācija ar COVID-19 Igaunijā ir salīdzinoši laba un vairums epidemioloģisko ierobežojumu ir atcelti, valstī ir spēkā prasība par ieceļojošo ārvalstnieku pašizolācijas periodu. Tikmēr gan ES dalībvalstīs, gan trešajās valstīs, piemēram, Krievijā un Ukrainā, jaunā koronavīrusa izplatība pieaug līdz ar mācību gada tuvošanos.

Kā ceturtdien, 6.augustā, intervijā Vikkerraadio sacījusi Igaunijas izglītības ministre Mailisa Repsa:

«Noteikumos, ar kuriem atļauta ārvalstu studentu ieceļošana valstī (..), ir rakstīts, ka, ja viņi pārkāpj 14 dienu karantīnas periodu, viņi zaudēs tiesības palikt Igaunijā.»

Repsa arī norādījusi, ka valstī augstākās izglītības iestādēm ir dotas tiesības piekļūt studentu COVID-19 analīžu rezultātiem. Šī soļa mērķis nav studentu un mācībspēku iebiedēšana, bet gan drošu mācību apstākļu radīšana visa mācību gada garumā, skaidrojusi Igaunijas izglītības ministre, kā viņas pausto citē ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas