Igaunija asfaltēs ceļu Vidzemē

Atsaucoties uz valsts akciju sabiedrības Latvijas Valsts ceļi Cēsu nodaļas aicinājumu, Igaunijas Ceļu pārvalde 1.aprīlī paudusi apņemšanos asfaltēt avārijas stāvoklī esošo Latvijas autoceļu P29. Iestāžu vienošanās paredz arī Gatartā celt atrakciju parku «Lotes Zeme Vidzemē».

«Reģionālais autoceļš Vidzemes šoseja-Drusti-Jaunpiebalga jau ilgus gadus ir avārijas stāvoklī. Atzīstu, ka no sirds cenšamies, bet nespējam to uzturēt pienācīgā kārtībā, lai iedzīvotājiem nebūtu jālauž savi auto, kad pavasarī strauti izgrauž dziļas vagas šķērsām ceļu segumam,» skaidro Latvijas Valsts ceļi Cēsu nodaļas vadītājs Imants Krīgers.

Portālam BNN informāciju apstiprināja Igaunijas Ceļu pārvaldes Sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Diāna Lorenca (Diana Lorents): «Zinām, ka Latvijas kolēģiem Vidzemē ir spiedīgi ar naudu, kamēr mēs Igaunijā jau esam sakārtojuši savu ceļu tīklu. Asfaltētājiem šobrīd trūkst darba – kādēļ nepalīdzēt vidzemniekiem, kam Latvijas centrālā vara ļauj dzīvot Āfrikas ceļu apstākļos.»

Ar nolietotu grants segumu klāto ap 30 kilometru garo autoceļu asfaltēt plānots sākt rudenī, bet ceļa pamatnes sagatavošanas darbi tiks sākti 31.aprīlī.

Igaunijas raidorganizācija ERR arī vēsta, ka ceļam P29 piegulošajā Gatartas ciemā tiks celts izklaides parks «Lotes Zeme Vidzemē» pēc Pērnavas «Lotes Zemes» parauga.

 

Ref: 111.111.103.3363

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas