Igaunijā astoņas aizturēšanas saistībā ar naudas atmazgāšanas lietu Danske Bank

Igaunijas ģenerālprokuratūrai izmeklējot miljardiem eiro lielas naudas atmazgāšanu caur dāņu Danske Bank Igaunijas atzaru, šonedēļ ir aizturētas astoņas personas, tā ziņo ERR un Postimees.

Igaunijas sabiedriskais medijs ERR vēsta, citējot laikraksta Postimees rīcībā esošo informāciju, ka aizturēšanas ir notikušas otrdien, 18.decembrī. Igaunijas Ģenerālprokuratūra pagaidām atteikusies sniegt sīkākas ziņas, tomēr ir noliegusi, ka starp aizdomās turētajiem būtu bankas bijušās augstākās amatpersonas Aivars Rehe (Aivar Rehe) un Tinu Vanajūrs (Tõnu Vanajuur).

No 2007. līdz 2015.gadam caur Danske Bank Igaunijā veikti potenciāli apšaubāmi darījumi, kas saistīti ar nerezidentu kontiem, ar kopējo vērtību 201 miljardu eiro. Postimees raksta, ka izmeklēšanā apskatīti vairāk nekā 15 000 bankas konti un par aptuveni ir 6 200 secināts, ka caur tiem varētu būt notikušas pretlikumīgas darbības.

Iespējamās vērienīgās nelikumības bankā šobrīd tiek izmeklētas arī Dānijā, kur saistībā ar skandālu no amata ir atkāpies Danske Bank izpilddirektors Tomass Borgens (Thomas Borgen). Paralēlu izmeklēšanu veic arī Amerikas Savienoto Valstu federālās iestādes, kuras stingri iestājas pret starptautisko noteikumu pārkāpumiem noziedzīgi iegūtas naudas legalizācijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas