Igaunijā ASV uzbrukumu Sīrijai vērtē kā atbilstošu un nepieciešamu

Komentējot pirmo Amerikas Savienoto Valstu armijas uzbrukumu Sīrijas valdības spēkiem Sīrijas pilsoņu kara laikā, Igaunijas ārlietu ministrs un atvaļināts armijas ģenerālis pauduši atbalstu solim, kas bijis kā atbilde uz iespējamu ķīmisko uzbrukumu kara plosītajā Tuvo Austrumu valstī.

«ASV atbildes uzbrukums pret [Sīrijas prezidentu Bašaru al] Asadu pēc ķīmiska uzbrukuma bija atbilstošs un nepieciešams,» tā par ASV spēku raķešuzbrukumu Sīrijas valdības spēku karabāzei piektdien, 7.aprīlī, izteicies Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers.

ASV atbildes uzbrukumu atbalstoši vērtējušas arī Latvijas, Polijas, Lielbritānijas un Austrālijas amatpersonas.

Igaunijas Aizsardzības spēku atvaļinātais ģenerālis Ants Lāneots (Ants Laaneots), kurš Igaunijas parlamentā strādā Valsts aizsardzības komitejā, vērtējis: «Cik ilgi ar Asadu var spēlēties? Cik ilgi var spēlēties ar Krieviju, un ļaut tiem darīt visu, ko tie vēlas? Šis bija pilnīgi likumīgs uzbrukums, ko atbalstījušas arī citas Rietumvalstis».

Tikmēr Krievijas Ārlietu ministrija paziņojusi: «Ir acīmredzami, ka ASV spārnoto raķešu uzbrukums bija sagatavots iepriekš. Katram speciālistam ir skaidrs, ka Vašingtona lēmumu uzbrukt pieņēma pirms notikumiem Idlibā, kas tikai tika izmantoti kā iegansts spēka demonstrēšanai».

BNN jau vēstīja, ka ASV armija pirmoreiz īstenojusi militāru uzbrukumu Sīrijas valdības spēkiem, tā reaģējot uz iespējamu uzbrukumu ar ķīmiskiem ieročiem Sīrijas nemiernieku kontrolētā teritorijā, kur nonāvēti vairāki desmiti civiliedzīvotāju.

BBC citē ASV aizsardzības resora pausto, ka piektdien, 7.aprīlī, no ASV kara kuģiem Vidusjūrā izšautas raķetes, kas notēmētas uz lidmašīnu novietnēm, munīcijas noliktavām, pretgaisa aizsardzības sistēmām un radariem Sīrijas valdības spēku kontrolētā gaisa spēku bāzē.

ASV Baltā nama pārstāvis norādījis, ka uzbrukuma mērķis «bijis tieši saistīts ar šaušalīgo ķīmisko ieroču uzbrukumu»: «Esam augstā mērā pārliecināti, ka šīs nedēļas ķīmisko ieroču uzbrukums veikts no šī objekta un to veikuši gaisa spēki, kurus komandē [Sīrijas prezidenta Bašara al] Asada režīms».

Par ASV uzbrukumu vēstījusi arī Sīrijas valsts televīzija, ziņojot, ka pret Sīrijas karabāzi vērsta «amerikāņu agresija» ar vairāku raķešu uzbrukumu. Sīrijas puse arī paziņojusi, ka ASV uzbrukumā nonāvēti seši cilvēki un ir radīti lieli materiālie zaudējumi.

Ref: 111.111.103.4881

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas