Igaunija un ASV vienojas padziļināt sadarbību reģiona drošības labā

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu un ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo

Tallinas un Vašingtonas divpusējās attiecības kļūs ciešākas, sevišķi drošības un NATO jomā, tā paredz sadarbības pastiprināšanas paziņojums, ko šonedēļ kopīgi parakstījuši Igaunijas un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) ārlietu ministri.

Kā vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, otrdien, 8.oktobrī, Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu) uzturējies darba vizītē Vašingtonā, kur ticies ar ASV kolēģi Maiku Pompeo (Mike Pompeo). Puses arī parakstījušas paziņojumu, apņemoties veidot valstu ciešākas saiknes transatlantiskās, reģionālās un kiberdrošības jomā, reliģijas brīvības veicināšanās un Triju jūru iniciatīvas labā.

Vēl par šo tematu: Ratass Afganistānā pārliecināts par igauņu militāristu klātbūtnes lietderību

Tiju jūru iniciatīva ir starptautisks sadarbības formāts, kur viedokļiem apmainās un kopīgus ekonomikas projektus īsteno Baltijas valstis un vēl deviņas Eiropas Savienības dalībvalstis no Polijas līdz Bulgārijai.

«Starp Igaunijas ārpolitikas galvenajiem virzieniem ietilpst attiecību pastiprināšana ar ASV un NATO stiprināšana, kā arī ciešākas sadarbības sekmēšana starp Eiropas Savienību un ASV,» tikšanās reizē norādījis Reinsalu.

«Ņemot vērā pasaules mainīgos apstākļus, unikālā transatlantiskā saikne starp ASV un Eiropu ir visnoturīgākais balsts mūsu drošībai un mūsu vērtību sargāšanai,» tā Vašingtonā sacījis Igaunijas ārlietu ministrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas