Igaunijā atjaunojas starptautiskais tūrisms, vietējais piedāvājums kļuvis dārgāks

Igaunijas iedzīvotāji 2021.gadā devušies 575 000 ārvalstu ceļojumu, kas ir par trīs procentiem vairāk nekā kovida pandēmijas pirmajā gadā. Kāpums novērots arī iekšzemes tūrismā, proti, par 6%, liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

Kā otrdien, 29.martā, paziņojumā presei raksta Igaunijas Statistikas pārvalde, 2021.gadā igauņu tēriņi ceļošanai pārsnieguši 495 miljonus eiro un izdevumi iekšzemes tūrisma braucieniem bijuši ap 402 miljoniem eiro.

Salīdzinājumā ar pandēmijas vissmagāko posmu – 2020.gadu –, kopējie izdevumi tūrisma braucieniem pieauguši par 98 miljoniem eiro. Ja salīdzina ar 2019.gadu pirms pandēmijas, tad pērn Igaunijas iedzīvotāji ceļošanai tērējuši par gandrīz 980 miljoniem eiro mazāk.

Lasiet arī: Tallinā tūkstoši paraksta aicinājumu aizliegt Krievijas popzvaigznes koncertu

Igaunijas Statistikas pārvaldes analītiķe Epa Remmelga (Epp Remmelg) komentējusi, ka 2021.gada otrā ceturkšņa beigās ceļošana kļuvusi aktīvāka, taču pērn veiktie tūrisma braucieni veidojuši tikai trešo daļu no 2019.gadā veikto starptautisko braucienu skaita.

Salīdzinājumā ar laiku pirms pandēmijas pērn igauņi vairāk apmeklējuši kaimiņvalstis un braucieni bijuši īsāki, ar mazāku dienu skaitu.

Attiecībā uz naudu, ko igauņi tērē ceļošanai, statistiķi secinājuši, ka vidējie izdevumi ārvalstu braucieniem ar nakšņošanu bijuši 862 eiro vienai personai, bet iekšzemes braucieniem ar nakšņošanu vidējie izdevumi bijuši 177 eiro vienai personai. Salīdzinot ar 2020. gadu, vidējās izmaksas par iekšzemes braucieniem ar nakšņošanu sadārdzinājušās vairāk nekā vidējās izmaksas ārvalstu braucieniem ar nakšņošanu, vēsta Igaunija Statistikas pārvalde.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas