Igaunijā atkāpjas e-uzturēšanās atļauju programmas direktors

Igaunijas e-uzturēšanās atļauju programmas rīkotājdirektors Kaspars Korjus

Igaunijā par atkāpšanos no e-uzturēšanās atļauju programmas rīkotājdirektora amata paziņojis Kaspars Korjuss (Kaspar Korjus), kurš lielākoties veiksmīgo projektu vadījis tā četrus pirmos gadus.

Kā ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, Korjuss ar paziņojumu nācis klajā otrdien, 8.janvārī. Amatpersona paudis vēlmi nodot «stafetes kociņu» kādam citam, kurš varētu vadīt programmas biroju, kas kopumā piešķīrusi Igaunijas e-uzturēšanās atļaujas 50 000 ārvalstnieku. No tiem daļa ir uzņēmēji, kuri kopš 2014.gada Igaunijā nodibinājuši 6 000 uzņēmumus.

Līdztekus veiksmēm kaitējumu programmas un biroja reputācijai nodarījis skandāls par nepietiekami drošu personas identifikācijas karšu izsniegšanu, kas novedis arī pie tiesvedībām ar karšu ražotāju.

Kā otrdien izteicies Igaunijas uzņēmējdarbības un informācijas tehnoloģiju ministrs Renē Tammists (Rene Tammist): «Nodokļos vien e-uzturēšanās atļauju programma Igaunijas ekonomikai ienesusi peļņu turpat 10 miljonu eiro apmērā».

Igaunija programmu izveidoja 2014.gadā, un tagad tiek pamazām īstenota programmas pārbūve, lai tā no valsts jaunuzņēmumu atbalsta projekta kļūtu par būtisku valsts budžeta ieņēmumu avotu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas