Igaunijā atkāpjas kultūras ministre

Igaunijā par atkāpšanos no amata paziņojusi kultūras ministre Anneli Otta (Anneli Ott), kura no kultūras darbiniekiem saņēmusi daudz kritikas par nevakcinēšanos pret Covid-19 laikā, kad nevakcinētiem igauņiem liegts apmeklēt iekštelpu kultūras pasākumus, vēsta raidorganizācija ERR.

Otta par demisiju paziņojusi otrdien, 2.novembrī, tiešraides uzrunā medijiem no viņas pārstāvētās Centra partijas Tallinas biroja. Igaunijas valdība oktobrī nolēma ieviest epidemioloģisko ierobežojumu kopumu, ar ko kultūras iestādēm un pasākumu rīkotājiem nav aizliegts uzņemt publiku, kā tas ir Latvijā. Kaimiņvalstī līdz janvārim paredzētie ierobežojumi iekštelpu kultūras pasākumus ļauj apmeklēt tikai pilnībā vakcinētiem vai slimību pārslimojušiem iedzīvotājiem.

Ota savu demisiju skaidrojusi ar valdības neatsaucību viņas pūliņiem sniegt kultūras iestādēm un uzņēmumiem finansiālu atbalstu ierobežojumu laikā.

Lasiet arī: Igaunija pastiprina ierobežojumus, Tallinā un Pērnavā – attālinātas mācības

«Diemžēl šobrīd ir attīstījusies tāda situācija, kur mans redzējums nozares atbalstam līdz šim nav sakritis ar valdībā valdošās partijas pieeju, neraugoties uz faktu, ka esmu šo jautājumu cēlusi gaismā vairākas reizes,» skaidrojusi līdzšinējā Igaunijas kultūras ministre.

Anneli Ota arī daudz pelta nevakcinēšanos pret Covid-19. Nozares pārstāvji šī iemesla dēļ oktobrī aicinājuši viņu atkāpties no amata. Ministre otrdien paziņojusi, ka tomēr ir sākusi vakcinācijas kursu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas