Igaunijā atkārtoti pieņem prezidentes noraidītu pensiju reformu

Igaunijas Rīgikogu deputāts Helirs-Valdors Sēders

Igaunijas parlaments ir atkāroti pieņēmis pensiju reformu, kas paredz otrā līmeņa pensiju iemaksas padarīt brīvprātīgas. Iepriekš to atteicās parakstīt Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid), vēsta raidorganizācija ERR.

Rīgikogu deputāti reformu atkārtoti pieņēmuši trešdien, 11.martā, ar 52 balsīm «par» un 43 balsīm «pret». Igaunijas Obligāti finansēto pensiju reformas likuma projekts paredz otrā līmeņa pensiju iemaksas padarīt brīvprātīgas un ļaut iedzīvotājiem izņemt naudu, kas ar otrā līmeņa iemaksām uzkrāta kopš 2010.gada, ziņo ERR.

Deputāts Helirs-Valdors Sēders (Helir-Valdor Seeder), no koalīcijas partijas Pro Patria, kura izstrādāja reformas ideju, pēc balsojuma paudis gandarījumu, ka valdošā koalīcija joprojām ir vienota tās atbalstā sistēmas uzlabošanai.

«Līdz šim prakse ir pierādījusi, ka mūsu pensiju sistēmai ir nepieciešama reforma, kas nodrošinātu pensiju sistēmas ilgtspēju.

Mūsu mērķis ir sniegt Igaunijā katram cilvēkam brīvību izvēlēties, vai veikt ieguldījumus individuāli, izstāties no vēl viena pensiju līmeņa vai pievienoties tam,» sacījis likumdevējs.

Tālāk likumprojekts atkal nonāks pie Igaunijas prezidentes. Ja Kaljulaida atkārtoti atteiksies to izsludināt, tad lēmums par izsludināšanu būs jāpieņem Igaunijas Augstākajai tiesai, ziņo ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas