Igaunijā atklāti 1 500 omikrona inficēšanās gadījumu

Igaunijā Ziemassvētku nedēļā strauji izplatījies vīrusa SARS-CoV-2 omikrona variants, tomēr hospitalizēto skaita kāpums nav tik liels, kā iepriekš bažījušies igauņu epidemiologi, vēsta raidorganizācija ERR.

Pa Ziemassvētku dienām personu skaits, kurām Igaunijā konstatēts koronavīrusa omikrona variants, audzis ļoti strauji. Līdz ceturtdienai, 23.decembrim, Igaunijā bija atklāti 830 šādi inficēšanās gadījumi, bet svētdien, 26.decembrī, šis skaitlis jau sasniedzis 1 500.

Valstī vadošā virusoloģe Irja Lutsara (Irja Lutsar) komentējusi, ka nepilnos divos pandēmijas gados neviens cits SARS-CoV-2 paveids nav izplatījies tik strauji kā omikrona variants. Labā ziņa ir, ka sākotnēji Igaunijas slimnīcās nonākušo, ar omikrona variantu inficēto iedzīvotāju ir mazāk nekā gaidīts. Tas skaidrojams ar inficēto vecumu, proti, inficētie ir galvenokārt ir gados jauni cilvēki. Viņiem novērotie simptomi līdzinās saaukstēšanas simptomiem ar klepu un iesnām.

Lasiet arī: Igauņi Google visvairāk interesējas par futbolu, vēlēšanām un TV žurnālisti

«Ja variants izplatās divas vai piecas reizes ātrāk, tas joprojām var radīt situāciju, kad strauji aug nepieciešamība pēc ārstēšanas slimnīcā,» vērtējis Igaunijas Veselības pārvaldes speciālists Ragnars Vaiknemetss (Ragnar Vaiknemets), vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas