Igaunijā atvērs teātrus, kinoteātrus un mācību iestādes

Igaunijai ilgstoši reģistrējot zemāko saslimstību ar Covid-19 Baltijas valstu vidū, tās valdība jau tuvākajās nedēļās plāno atļaut klātienes mācības skolās un augstskolās visā valstī, kā arī atļaut atsākt teātru un kinoteātru darbību, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kā otrdien, 11.maijā, paziņojusi Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas), teātri un kinoteātri durvis apmeklētājiem atkal varēs atvērt 24.maijā ar nosacījumu, ka skatītāji neaizpildīs vairāk par 50% no telpu ietilpības. Ārtelpu pasākumos drīkstēs uzņemt līdz 250 apmeklētāju.

Lasiet arī: ASV atļauj ar Pfizer vakcinēt pusaudžus no 12 līdz 15 gadu vecumam

«Teātros un kinoteātros ir vidēja līmeņa apdraudējums, tāpēc arī mūsu lēmums par to atvēršanu ar 50% aizpildījumu no 24.maija,» skaidrojusi valdības vadītāja. Muzejus, galerijas un izstāžu zāles Igaunijā jau ir atļauts atvērt no 3.maija ar maksimālo telpu aizpildījumu par 25%.

Igaunijas izglītības ministre Līna Kersna (Liina Kersna) otrdien paziņojusi, ka no pirmdienas, 17.maija, visā valstī skolēni un studenti drīkstēs atgriezties skolās un augstskolās uz klātienes mācībām. Skolu personālam un audzēkņiem no 12 gadu vecuma mācību iestādēs būs jānēsā elpceļu maskas, un telpas būs regulāri jāvēdina, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas