Igaunijā bērnu pašnāvību skaits pērn – lielākais pasaulē

Igaunijā 2020.gadā bijis pasaulē lielākais bērnu pašnāvību skaits, mērot traģisko gadījumu daudzumu pret iedzīvotāju skaitu. Speciālisti kā galveno iemeslu min neārstētu depresiju un mazākas iespējas būt kopā ar vienaudžiem, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kā raidorganizācija vēstīja pirmdien, 21.jūnijā, 2020.gadā Igaunijā kopumā dažādu iemeslu dēļ, nesasniedzot 18 gadu vecumu, nomiruši kopumā 53 iedzīvotāji. No tiem desmit miruši pašnāvības ceļā. Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka, mērot bērnu pašnāvību īpatsvaru uz 100 000 valsts iedzīvotāju, šis skaits pēc bijis lielākais, salīdzinot ar citām pasaules valstīm.

Lasiet arī: Krīzē vistrauslākā ir garīgā veselība un attiecības, vērtē Igaunijas Veselības pārvalde

Speciālisti Igaunijā kā būtisku faktoru, kas pandēmijas un ierobežojumu iezīmētajā gadā ietekmējis nepilngadīgo psiholoģisko veselību, nosaukuši mazākas iespējas kontaktēties ar vienaudžiem.

Valdības pasūtītā pētījumā par šo tēmu secināts, ka ar Covid-19 saistītie ierobežojumi atstājuši lielāko ietekmi tieši uz jauniem cilvēkiem, jo viņiem kontaktēšanās ar cilvēkiem ārpus ģimenes vajadzīga visvairāk. Kā galvenais iemesls pašnāvību izradīšanai Igaunijā nosaukta ilgstoša un neārstēta depresija, tomēr cēloņi, kas to izraisa, ir dažādi.

«Pašnāvība ir process,» situāciju komentējusi Igaunijas Sociālo lietu ministrijas Sabiedrības veselības pārvaldes projektu vadītāja Ketlina Mikivera (Käthlin Mikiver). «Reti ir iespējams norādīt uz vienu un konkrētu iemeslu. Bieži tas ir dažādu faktoru kopums, un jaunu cilvēku gadījumā ir arī zināma impulsivitāte.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas