Igaunijā būvniecības apjoms gadā sarucis par 10%

Igaunijā būvniecības apjoms 2020.gada trešajā ceturksnī bijis par desmit procentiem mazāks nekā attiecīgajā periodā pērn, tikmēr igauņu būvnieku ražošanas jauda sarukusi par 12%, liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

Kā vēsta Igaunijas Statistikas pārvalde, 2020.gadā no jūlija līdz septembrim ražošanas apjoms Igaunijā reģistrētiem būvniecība uzņēmumiem bijis 817 miljonu eiro vērtībā. No tiem ēku celtniecība aizņem 518 miljonus eiro, bet inženiertehniskā būvniecība – 299 eiro. Ja salīdzina ar attiecīgo periodu 2019.gadā, ražošanas apjoms ēku celtniecībā sarucis par 13%, kamēr inženiertehniskās būvniecības apjoms samazinājies mazāk, proti, par desmit procentiem.

Igaunijas Statistikas pārvaldes vadošā analītiķe Merike Sinisāra (Merike Sinisaar) komentējusi, ka nozari trešajā ceturksnī, kad valsts vēl nebija ieviesusi būtiskus epidemioloģiskos ierobežojumus, lielāko ietekmi uz nozari atstājusi lejupslīde jaunu ēku celtniecībā.

«Trešajā ceturksnī saruka arī inženiertehniskās būvniecības apjoms, kas gada pirmajā pusē pieauga. Galvenais cēlonis bija remontdarbu un pārbūves darbu apjoma samazinājums,»

tā analītiķe.

Ārvalstu tirgos igauņu celtniecības uzņēmumi piedzīvojuši vēl lielāku lejupslīdi. 2020.gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, to ražošanas apjoms ārvalstīs bijis par nepilnu vienu trešdaļu mazāks, tā trešdien, 25.novembrī, vēsta Igaunijas statistikas pārvalde.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas