Igaunijā celulozes rūpnīcas būvētāji maksās lauku pašvaldībai 125 000 eiro gadā

Igaunijas ziemeļos mazai pašvaldībai apsolīts maksāt 125 000 eiro gadā par to, ka tās teritorijā darbosies jaunceļama celulozes rūpnīca, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Valsts ziemeļaustrumos, Austrumviru apriņķī atrodas Liganuses pašvaldība ar 8 396 iedzīvotājiem, divām pilsētām un vēl virkni mazāku apdzīvotu vietu. Tās teritorijā celulozes rūpnīcu iecerējusi būvēt ķīmijas rūpniecības uzņēmumu grupa Viru Keemia Grupp. Uzņēmēji apsolījuši Liganuses pašvaldībai ik gadu maksāt minēto naudas summu, sākot no rūpnīcas darbības uzsākšanas.

Lasiet arī: Kariss: Igauņi var kļūt par pasaulē visizglītotāko sabiedrību

Viru Keemia Grupp skaidrojusi, ka tas ir veids, kā panākt, lai ieņēmumi no uzņēmējdarbības paliktu reģionā un kalpotu tā attīstībai. Grupas valdes priekšsēdētājs Ahti Asmans (Ahti Asmann) skaidrojis, ka, uzņēmēju vērtējumā, valsts nodokļu politika līdz šim bijusi netaisna pret ienākumiem no Austrumviru apriņķī aktīvās degslānekļa rūpniecības, iedalot tās attīstībai mazu daļu no nodokļos iekasētās naudas, un Viru Keemia Grupp ar prāvo subsīdiju vēlas šo situāciju labot.

Liganuses pašvaldības vadītājs Andrea Eihe (Andrea Eiche) savukārt skaidrojis pašvaldības redzējumu: «Šis noteikti nav «burkāns» pašvaldībai, cerot, ka no tā radīsies kāds labums. Summa pašvaldības budžeta kontekstā tomēr ir salīdzinoši maza. Tas noteikti nav izšķirošs attīstības projekts.» Rūpnīcas celšana šobrīd ir plānošanas stadijā, un, lai apstiprinātu tās tapšanu, vēl ir jāveic virkne dažādu izvērtējumu, tostarp, kāda sagaidāma celulozes rūpnīcas ietekme uz vidi, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas