Igaunijā dienesta pārbaude pret ministri par kovida ātro testu iepirkumiem

Igaunijā ierosināta dienesta pārbaude pret izglītības un pētniecības ministri Līnu Kersnu (Liina Kersna) saistībā ar koronavīrusa ātro analīžu komplektu iepirkumiem vairāku miljonu eiro vērtībā 2021.gada rudenī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Runa ir par diviem ministrijas veiktiem iepirkumiem kopš 2021.gada oktobra, ko Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrija organizējusi publiski neizziņotā iepirkuma procedūrā.

Pirmajā konkursā par koronavīrusa ātro analīžu komplektu pirkšanu skolām 2021.gada oktobrī ministrija sazinājusies tikai ar vienu pretendentu, un ministrija samaksājusi 5,1 miljonu eiro par diviem miljoniem testu. Otrajā iepirkumā piegādātājs arī atrasts neizziņotā publiskā iepirkumā, kad koronavīrusa ātro analīžu komplektu cena bijusi ievērojami zemāka – 2,37 miljoni eiro par 2,1 miljonu. Ministrijas rīcības auditā secināts, ka otro konkursu vajadzējis rīkot kā standarta publisko iepirkumu, jo atšķirībā no pirmā gadījuma epidemioloģiskā situācija un steidzamība nav bijusi tāda, lai izpildītu neparedzētās nepieciešamības kritēriju.

Lasiet arī: Pēc Zariņa iesnieguma ierosināts kriminālprocess par gandrīz miljons «nederīgo respiratoru» iepirkumu

Kersna, kura pārstāv Igaunijas valdībā vadošo Reformu partiju, apstiprinājusi, ka saņēmusi informāciju par disciplonārpārbaudes sākšanu pret viņu.

«Jā, es saņēmu rakstisku lūgumu no Finanšu ministrijas sniegt paskaidrojumu 1.jūnijā,» ERR sacījusi Igaunijas un izglītības ministre. Viņa skaidrojusi, ka situācijā ar iepirkumiem rīkojusies «saskaņā ar valdības lēmumu ārkārtas situācijā».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas