Īres cenas Igaunijā pārsniedz pirmskrīzes cenu līmeni

Igaunijā dzīvokļu īres cenu līmenis oktobrī bijis par 12% augstāks nekā 2020.gada oktobrī, kas liecina arī par augstāku cenu līmeni nekā periodā pirms Covid-19 pandēmijas, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kā liecina Igaunijas statistikas pārvaldes dati, īres tirgus darījumu apjoms pirmskrīzes līmeni sasniedzis augustā. Šā gada oktobrī īres tirgus aktivitāte ne tikai bija būtiski augstāka nekā 2020.gada oktobrī, bet par pieciem procentiem augstāka, arī salīdzinot ar 2019. gada oktobri.

Lasiet arī: Rīga centīsies kļūt par bezatkritumu pilsētu. Jāizstrādā rūpīgs plāns

Igaunijas nekustamo īpašumu aģentūras Uus Maa analītiķis Risto Vehi (Risto Vähi) atminas, kad 2020.gadā valstī novērotas krasas pārmaiņas. «Bija liels kritums, jo pazuda tūristi un īstermiņa īrnieki, un visi īstermiņa īres dzīvokļi nonāca ilgtermiņa īres tirgū,» skaidroja analītiķis.

Šobrīd savukārt pieprasījums pēc īres telpām ir gandrīz tikpat liels kā 2019.gadā, liecina Uus Maa apkopotie dati. Attiecībā uz apkures cenu kāpuma iespējamo ietekmi uz dzīvokļu īres cenu līmeni Igaunijā Baltijas nekustamo īpašumu uzņēmuma Lumi Capital menedžere Rēli Simpsone (Reeli Simpson) vērtējusi, ka cenu lejupslīde nav gaidāma, jo saglabājas augsts pieprasījums pēc īres dzīvokļiem, un interesenti stājas rindā, neraugoties uz augstajām cenām, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas