Igaunijā elektrības patēriņš decembrī audzis par 10% par spīti cenu rekordiem

Lai arī elektrības cenas šoziem uzstāda arvien jaunus rekordus, Igaunijā pērn decembrī elektrības patēriņš bijis par desmit procentiem lielāks nekā 2020.gada decembrī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igauņu sadales tīklu uzņēmums Elering pavēstījis, ka iepriekšējā mēnesī valstī patērētas 261,3 gigavatstundas elektrības. Ja patēriņš pērn decembrī bijis par desmit procentiem lielāks nekā attiecīgajā mēnesī gadu iepriekš, tad cenas kāpums bijis par 345%.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Viļņas iedzīvotājus pārsteidz «traki» apkures rēķini

Elektroenerģijas mēneša cena valstī augusi no 45,9 eiro par megavatstundu līdz 202,65 eiro par megavatstundu. Vidējā elektroenerģijas biržas cena tajā pašā laikā augusi no 40,99 eiro par megavatstundu līdz 116,78 eiro par megavatstundu.

Patēriņa kāpums galvenokārt skaidrojams ar aukstāku laiku, jo 2021. gada decembra vidējā temperatūra bija zemāka nekā 2020.gada decembrī, un mazākā mērā ar uzņēmumu atgūšanos no pandēmijas izraisītās ekonomiskās krīzes. Elektroenerģijas patēriņš Igaunijā visa 2021.gada griezumā sarucis no 8,44 teravatstundām līdz 8,05 teravatstundām, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas