Igaunija gadu nemaksās pensiju otrajā līmenī, lai naudu vēlāk atmaksātu

Igaunijas finanšu ministrs Martins Helme

Igaunijas valdība no trešdienas, 1.jūlija, ir apturējusi valsts iemaksas pensiju otrajā līmenī. Arī nodokļu maksātāji varēs pieteikties «iemaksu brīvdienām», turklāt tās paredzētas līdz 2021.gada augustam, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kādēļ maksājumi apturēti?

Igaunijas valdība skaidrojusi, ka šis solis tai ļaus ietaupīt 350 miljonus eiro. Apturēt iemaksas esot nepieciešams COVID-19 pandēmijas ekonomiskās ietekmes dēļ.

Nodokļu maksātājs pensiju otrajā līmeņa grozā iemaksā divus procentus no ieņēmumiem pirms nodokļu nomaksas, un valsts veic iemaksas četru procentu apmērā. Nodokļu maksātājiem būs ļauts no 2019.gada oktobra pieteikties uz individuālo iemaksu apturēšanu.

Valsts būtībā aizņemas

ERR skaidro, ka Igaunijas valsts būtībā aizņemas minētos 350 miljonus no pensiju otrā līmeņa dalībniekiem. Naudu ir plānots atmaksāt no 2023. līdz 2024.gadam, taču pilnā apmērā valsts apņēmusies iemaksas veikt tikai par nodokļu maksātājiem, kuri no 2020.gada jūlija līdz 2021.gada augustam turpinās veikt divu procentu iemaksas šajā pensiju līmenī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas