Igaunija gandarīta par ASV bumbvedēju dalību mācībās Pavasara vētra

Igaunijā ar samazinātu vērienu norisinās ikgadējās militārās mācības Pavasara vētra. Tajās, neraugoties uz ASV COVID-19 krīzi, piedalījušies divi amerikāņu bumbvedēji, kas Igaunijas aizsardzības resoram apliecinājuši Vašingtonas atbalstu NATO dalībvalsts aizsardzībai, vēsta raidorganizācija ERR.

Mācībās, kas norisinās no 25.aprīļa līdz 8.maijam, piedalās Igaunijas Aizsardzības spēku vienības, Militārā policija, kā arī britu un dāņu militārpersonas. Otrdien, 5.maijā, tiem pievienojušies divi ASV Rockwell B-1B Lancer tipa stratēģiskie bumbvedēji.

«ASV ir viens no mūsu svarīgākajiem sabiedrotajiem un ir vitāli svarīgi, ka mūsu sabiedrotie saprot, ka pandēmijas laikā nevar pārtraukt drošību, un ir jāmeklē veidi, kā esošajos apstākļos parādīt spēcīgu atturēšanas politiku,» tā amerikāņu kara lidmašīnu klātbūtni komentējis Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks (Jüri Luik).

Lidaparāti Igaunijā ieradušies no Dienviddakotas štata, un tas prasījis vairāk nekā 23 stundu lidojumu un degvielas uzpildi gaisā. Mācībās Pavasara vētra stratēģiskie bumbvedēji izmantoti šaušanas apmācībā ar kaujas munīciju. Tas devis NATO sabiedroto starpā iespēju koordinēt sauszemes spēku darbības ar aviācijas atbalstu, raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas