Igaunijā gatavo ekspedīciju uz Antarktīdu ar buru kuģi

Lai dotos baltvācu jūrasbraucēja Fabiāna fon Belinshauzena (Fabian von Bellingshausen) pēdās, Igaunijas Jūrniecības muzejs un grupa uzņēmēju paziņojuši par ieceri doties ekspedīcijā ar burinieku, lai atkārtotu ceļojumu uz Antarktīdu, kas noticis 19.gadsimta sākumā.

Kā pirmdien, 28.janvārī, vēstīja Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, iecere paredz veikt ekspedīciju ar divmastu buru kuģi, kas izgatavots Nīderlandē 1924.gadā.

Ja pētnieciskam ceļojumam izdosies piesaistīt līdzekļus, kuru pagaidām vēl nepietiek, jūrasbraucienu plānots sākt 11.jūlijā no Kronštates pilsētas Krievijā, Belinshauzens Kronštatē 19.gadsimta pirmajā pusē dienējis Krievijas Impērijas kara flotē.

Igaunijas Jūrniecības muzejs būs atbildīgs par ekspedīcijas zinātnisko pusi, kur iecerēts pētīt klimata pārmaiņu sekas un ledāju stāvokli, salīdzinot to ar Belinshauzena laikiem.

«Jūrniecības muzejam noteikti būtu pienākums izstāstīt šo stāstu, ne tikai sausus faktus par klimata pārmaiņu ietekmi,» tā skaidrojis muzeja direktors Urmass Dresens (Urmas Dresen).

Fabiāns fon Belinshauzens (1778.-1852.) ir dzimis Sāremā salā, Igaunijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas