Igaunijā gatavojas Tautas un mājokļu skaitīšanai

Saistībā ar 2021.gada Igaunijas Tautas un mājokļu skaitīšanu trešdien, 30.decembrī, sākts kampaņas izmēģinājuma periods. Tā laikā Igaunijas Statistikas pārvalde iecerējusi aptaujāt aptuveni 2 000 iedzīvotāju, vēsta raidorganizācija ERR.

Kampaņai būs divi izmēģinājuma periodi: no 2020.gada 30.decembra līdz 2021.gada 15.janvārim un 2021.gadā no 20. līdz 31.janvārim. To laikā Igaunijas Statistikas pārvalde plāno e-anketas veidā vai telefoniski aptaujāt aptuveni 2 000 iedzīvotāju.

«Izmēģinājuma skaitīšana ir ļoti svarīga veiksmīgai 2021.gada Tautas un mājokļu skaitīšanai,» sacījis Igaunijas Statistikas pārvaldes ģenerāldirektors Marts Megi (Mart Mägi).

«Galvenais mērķis ir pārbaudīt dažādās aptaujas metodes un saziņu ar cilvēkiem [un noskaidrot], kā cilvēki saprot anketu un kā darbojas tehnoloģiskie risinājumi.»

Izmantojot interneta iespējas, 2021.gada Tautas un mājokļu skaitīšanu valstī plānots veikt, lūdzot iedzīvotājiem aizpildīt elektronisku anketu. Tiem iedzīvotājiem, kuri nebūs aizpildījuši anketu vai būs aizpildījuši to neprecīzi, tiks veiktas aptaujas intervijas pa tālruni.

Igauņiem cita starpā tiks lūgts sniegt atbildes uz jautājumiem par valodas dialektu lietošanu un svešvalodu zināšanām, kā arī par reliģisko pārliecību un ar veselības problēmu izraisītiem ierobežojumiem. Pieaugušajiem būs jāsniedz atbildes gan par sevi, gan savā mājsaimniecībā dzīvojošiem bērniem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas