Igaunijā ģimenes ārstu trūkums jo gadu, jo lielāks

Igaunija jau vairākus gadu saskaras ar ģimenes ārstu trūkumu. Arī esošiem pensijas vecuma ārstiem kļūst arvien sarežģītāk atrast jauno maiņu, vēsta raidorganizācija ERR.

Šobrīd valstī bez sava ģimenes ārsta ir ap 8 700 iedzīvotāju. Igaunijas Veselības pārvalde meklē ārstus, kuri varētu uzņemties šos pienākumus galvaspilsētā Tallinā, gan arī Valgas, Keilas un Elvas pilsētās.

Lasiet arī: Apstiprinātie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 71, Lietuvā – 25, Igaunijā – 21

Vienā ģimenes ārsta praksē ārste ir nomirusi, bet pārējās praksēs ārsti grasās doties pensijā. Lai arī Igaunijas Veselības pārvalde solījusi, ka aizstājēji tiks atrasti un attiecīgo prakšu klienti bez veselības aprūpes nepaliks, valstī kopumā problēma ar pensijā aizejošo ģimenes ārstu nomaiņu palielinās.

No kopskaitā 735 ģimenes ārstiem 48% ir vecumā virs 60 gadiem, bet 11% ģimenes ārstu vecums jau pārsniedzis 70 gadu slieksni. Igaunijas Ģimenes ārstu biedrības vadītāja Lē Lallikivi (Le Vallikivi) skaidrojusi, ka katru gadu valstī mācības augstskolā beidz no 20 līdz 25 šīs specialitātes studentu, tomēr, ja pensijā dosies no 30 līdz 35 ģimenes ārstiem, tad ar jaunajiem speciālistiem, kuriem vēl jāiziet rezidentūra, nebūs pietiekami, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas