Igaunijā HIV izplatības mazināšanai un ārstēšanai piešķirs papildu 5 miljonus

Igaunija HIV un AIDS medikamentiem un ar vīrusa izplatības mazināšanu saistītiem pasākumiem piešķirs papildu 5,5 miljonus eiro, tā paredz Igaunijas valdības apstiprinātā valsts budžeta stratēģija 2018.-2021.gadam.

Raidorganizācija ERR citē Igaunijas veselības un darba lietu ministra Jevgēnija Osinovska (Jevgeni Ossinovski) pirmdien, 24.aprīlī, pausto, ka cilvēka imūndeficīta vīrusa jeb HIV izplatības iegrožošana ir viena no valdības prioritātēm sabiedrības veselības jomā.

«Ir iespējams medicīniski apturēt HIV izplatību, ja izdosies panākt, ka HIV-pozitīvie cilvēki konsekventi ārstējas,» skaidrojis ministrs un piebildis, ka izvirzītais mērķis ir ambiciozs, bet īstenojams.

Sākot no 2018.gada, finansējumu HIV un AIDS zālēm iecerēts palielināt par pieciem miljoniem eiro līdz 15 miljoniem eiro, bet pakalpojumiem, kas saistīti ar HIV un AIDS pakalpojumiem – par 500 000 eiro, Igaunijas valdībai tiecoties sasniegt mērķi samazināt jauno inficēšanās gadījumu skaitu uz pusi līdz mazāk par 100 jauniem gadījumiem ik gadu.

Ref: 111.111.103.4525

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas