Igaunija iegrožo pasākumu apmeklētāju skaitu, Tallina ļauj skolēniem atgriezties klātienē

Igaunijā, kur šobrīd ierobežojumi nav tik stingri kā Latvijā un kultūras pasākumi drīkst notikt Covid-19 vakcinētiem vai slimību pārslimojušiem cilvēkiem, valdība lēmusi samazināt pasākumu apmeklētāju skaitu. Tikmēr Tallinas pašvaldība atļāvusi skolām pāriet no attālinātām mācībām uz izglītības apguvi klātienē, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Saskaņā ar Igaunijas valdības ceturtdienas, 11.novembra, lēmumu no 15.novembra iekštelpu pasākumus valstī drīkstēs apmeklēt līdz 1 000 cilvēkiem, bet uz ārtelpu pasākumiem drīkstēs pulcināt līdz 2 000 cilvēkus.

Lasiet arī: Konceptuāli atbalsta liegumu nevakcinētiem vai Covid-19 nepārslimojušiem Saeimas deputātiem strādāt klātienē

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) norādījusi, ka valdība pieņem visus lēmumus, prātā paturot divus mērķus: «Pirmais – atvērta sabiedrība, otrais – motivēt cilvēkus vakcinēties. Rīkojums dzīvot noslēgti samazinātu motivāciju vakcinēties.»

Tallinas pašvaldība, kas kopš oktobra skolēnu brīvdienām bija norīkojusi pašvaldības skolas pāriet uz attālinātu mācību procesu, šonedēļ lēmusi atcelt šo rīkojumu. Turpmāk tas būs katras skolas vadības ziņā, kā organizēt mācību procesu, jo Covid-19 izplatība galvaspilsētā ir stabilizējusies. Pašvaldība tomēr uzdevusi galvaspilsētas skolām nodrošināt, ka skolēni klasēs atrodas maksimāli tālu viens no otra, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas