Igaunija ierobežojumu atcelšanu visvairāk vakcinētajā reģionā pārceļ uz oktobri

Igaunijas valdība ir atlikusi koronavīrusa ierobežojumu atcelšanu Hijumā apriņķī līdz oktobrim. Lai arī iepriekš premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) rosināja valdību tos atcelt jau pašlaik, taču šobrīd secināts, ka Baltijas jūras salu reģionā vēl nav sasniegta vajadzīgā vakcinācijas aptvere, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Valdība atgriezīsies pie jautājuma par izņēmuma izdarīšanu Hijumā apriņķim, kad epidemioloģiskā situācija to ļaus, kas ir gaidāms trīs nedēļu laikā,» Igaunijas valdības preses sekretāre Katerīna Pajumegi (Kateriin Pajumägi) pavēstījusi ceturtdien, 23.septembrī.

Lasiet arī: Igaunijā rosina atcelt ierobežojumus «vakcinēto salā»

«Valdība varēs pieņemt rīkojumu, kad Hijumā apriņķī kopējā vakcinācijas aptvere sasniegs 70% un senioru vecuma grupā – 85%,» skaidrojusi valdības preses sekretāre. Viņa piebildusi, ka papildus vakcinācijas aptverei valdība arī «vēro citus koronavīrusa rādītājus, ieskaitot infekcijas izplatības rādītāju, hospitalizēto iedzīvotāju skaitu un tamlīdzīgi».

Igaunijas Veselības pārvaldes dati liecina, ka pašlaik Hijumā salu apriņķī, kas ir mazākais apriņķis valstī gan pēc teritorijas, gan iedzīvotāju skaita, pilnībā vakcinēti ir 66,41% iedzīvotāju un vakcinācijas aptvere senioru vecuma grupā ir 86,6%. Tātad no šiem rādītājiem otrajā jau ir sasniegta vajadzīgā vakcinācijas aptvere, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas