Igaunijā iesaka uz attālinātām mācībām pārcelt daļu skolu

Igaunijas Veselības pārvalde nākusi klajā ar prognozēm, ka novembrī situācija ar Covid-19 izplatību turpinās pasliktināties un aicinājusi valstī ieviest attālinātas mācības vismaz daļā skolu, lai jauno slimības pacientu pieplūdums vēl vairāk neapgrūtinātu slimnīcu iespējas sniegt veselības pakalpojumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Veselības pārvalde atbalsta, ka vismaz daļa skolu, daži izglītības līmeņi tiktu pārcelti uz attālinātām mācībām situācijās, kur ir augsts inficēšanās rādītājs un vakcinācijas rādītājs attiecīgajā teritorijā ir zems,» norādījusi Igaunijas Veselības pārvaldes direktora vietniece Marianna Herma (Mari-Anne Härma).

Lasiet arī: Igaunijas jaunie ierobežojumi būs spēkā līdz janvārim

Tartu Universitātes Slimnīca ir apturējusi pakalpojumu sniegšanu ne-Covid-19 pacientiem. Tās intensīvās terapijas profesors Joels Starkopfs (Joel Starkopf) sacījis, ka saprot Igaunijas valdības nevēlēšanos ieviest stingrākus ierobežojumus. «Tomēr paraugoties uz šīm līknēm, es teiktu, ka ir pēdējais brīdis ieviest mājsēdi, jo [inficēšanās – BNN] gadījumi, ko mēs atklājam šodien pēc divām nedēļām pārtaps hospitalizācijā. Divas nedēļas, kurās pieņemt lēmumu,» brīdinājis intensīvās terapijas profesors.

Eksperti prognozē, ka līdz 1.novembrim Igaunijas slimnīcās hospitalizēto Covid-19 pacientu skaits sasniegs 500, savukārt novembra beigās šis skaits sasniegs 700. Kā norāda Igaunijas valdības Covid-19 zinātniskās padomes priekšsēdētāja Irja Lutsara (Irja Lustar) 700 šīs slimības pacientu Igaunijas slimnīcās jau nozīmētu, ka katram nākamajam pacientam jau nepietiktu ārstu un māsiņu pienācīgai attiecīgā cilvēka ārstēšanai, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas