Igaunija ievieš attālinātas mācības no piektās klases, slēdz interešu izglītību

Igaunijas vadība, reaģējot uz Covid-19 izplatības kāpumu, nolēmusi valstī ieviest stingrākus epidemioloģiskās drošības noteikumus. Tie paredz skolās ieviest attālinātas mācības skolēniem no piektās klases un aizliegt interešu izglītību, tomēr publiski pasākumi līdz 200 personām būs atļauti joprojām.

Kā teikts Igaunijas valdības paziņojumā presei, Kajas Kallasas (Kaja Kallas) vadītais ministru kabinets ceturtdien, 18.februārī, nolēmis no pirmdienas, 22.februāra, «ieviest pagaidu pasākumus [vietās un situācijās], kur ir lielākais inficēšanās risks»

Nolemts uz nākamajām divām nedēļām aizliegt interešu izglītības un sporta nodarbības skolēniem, jauniešiem un pieaugušajiem.

Tā kā nākamā nedēļa Igaunijas skolēniem ir brīvlaika nedēļa, attālinātas mācības skolās tiks ieviestas no 1.marta. Tās attieksies uz vispārizglītojošo skolu skolēniem un pedagogiem, sākot no piektās klases.

Pasākumi joprojām atļauti

Lai arī Igaunijā šonedēļ novērots straujākais Covid-19 izplatības kāpums, salīdzinot ar pārējām Baltijas valstīm, kur rīkot publiskus iekštelpu pasākumus aizliegts jau kopš novembra, Igaunijas valdība nav pieņēmusi lēmumu par to aizliegšanu.

Publiski iekštelpu pasākumi Igaunijā turpmākās divas nedēļas būs atļauti ar apmeklētāju skaitu līdz 200 cilvēkiem un ar nosacījumu, ka telpas maksimālā noslodze nepārsniedz 50%. Ārtelpās būs atļauts pulcināt līdz 250 cilvēkiem, taču pasākuma apmeklētājiem jāatrodas drošā atstatumā vienam no otra.

Ēdināšanas iestādes tupinās apkalpot klātienē

No 22.februāra uz Igaunijas ēdināšanas iestādēm tiks attiecināts noteikums par ēdināšanas telpas noslodzi līdz 50%. Valdība papildus uzdevusi atbildīgajām iestādēm pastiprināti uzraudzīt, lai ēdināšanas iestādēs tiktu ievērotas jau esošās prasības, teikts paziņojumā presei. Prasību galvenais princips ir divas personas – divi metri.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas