Igaunijā imports gadā līdz novembrim audzis par 36%

Igaunijas ekonomika gada laikā līdz novembrim piedzīvojusi strauju kāpumu gan importā (+36%), gan eksportā (+30%), tirdzniecības sakariem augstas inflācijas apstākļos attīstoties galvenokārt ar kaimiņos esošām ES dalībvalstīm, liecina oficiālie statistikas dati.

Kā pirmdien, 10.janvārī, vēsta Igaunijas statistikas pārvalde, 2021.gada novembrī Igaunijas preču eksports faktiskajās cenās sasniedzis 1,7 miljardus eiro, bet imports – 1,9 miljardus eiro. Tirdzniecības deficīts bijis 149 miljonu eiro apmērā, kas ir būtisks kāpums, ja salīdzina ar 58 miljonu eiro tirdzniecības deficītu 2020.gada novembrī. Atstatumu starp eksporta un importa apjomu noteikusi ķīmiskās rūpniecības izejvielu un produktu un transportlīdzekļu tirdzniecība.

Lasiet arī: Pārtikas cenas pasaulē pērn sasniegušas desmit gados augstāko līmeni

Galvenās eksportētās preces bijušas minerālais kurināmais, elektroiekārtas, koksne un koka izstrādājumi. Vadošās Igaunijas preču eksporta partnervalstis bijušas Somija, kurai sekojušas Latvija un Zviedrija. Lielākais eksporta pieaugums bijis uz Somiju, Latviju un Vāciju. Uz Latviju eksportēts vairāk elektroenerģijas un metāllūžņu, uz Somiju – vairāk dabasgāzes un elektrodzinēju detaļu. Uz Vāciju savukārt visvairāk eksportētas saliekamas koka ēkas un nerūsējošā tērauda atkritumi.

Galvenās Igaunijā importētās preces novembrī bijušas minerālais kurināmais, elektroiekārtas, kā arī mašīnas un mehāniskās iekārtas. Galvenās partnervalstis Igaunijas preču importam bijušas Somija, Vācija un Lietuva. Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu lielākais kāpums bijis importam no Somijas, Krievijas un Lietuvas. No Somijas pieaudzis elektroenerģijas un priedes zāģmateriālu imports, no Krievijas – dažādu degvielas eļļu imports, bet no Lietuvas – degvielas un farmācijas preču imports, teikts statistikas pārvaldes paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas