Igaunija izdod savu vīrusa izplatības lietotni brīvprātīgai lejupielādei

Igaunija ceturtdien, 20.augustā, laidusi klajā viedtālruņu lietotni HOIA, ko kopīgi veidojušas valsts amatpersonas un 12 informācijas tehnoloģiju uzņēmumi, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Līdzīgi kā Latvijas oficiālajā lietotnē Apturi COVID, arī HOIA ir izmantota tehnoloģija, kas reģistrē Buetooth signālu no blakus esošiem viedtālruņiem. Ja signāls ir pietiekami tuvs un pietiekami ilgs, viedtālrunī tiek reģistrēts anonīms kods, lai tālruņu lietotāju inficēšanās gadījumā brīdinātu kontaktā nonākušos.

Lasiet arī: Datu valsts inspekcija: Lietotne Apturi Covid ir sabiedrības veselībai, nevis izsekošanai

Šī koda anonimitāte neļauj identificēt personu, kurai pieder attiecīgais viedtālrunis vai kura to lieto. Lietotne HOIA darbosies viedtālruņos, kuri izgatavoti, sākot no 2016.gada, un kuriem ir Android vai iOS operētājsistēma.

ERR raksta, ka programma ir bez maksas un tās lejupielāde un uzstādīšana ir katra iedzīvotāja brīva izvēle.

Būtiski, ka HOIA izstrādāta atbilstoši ES Eiropas Datu aizsardzības kolēģijas vadlīnijām un to kopīgi veidojuši Igaunijas Sociālo lietu ministrijas, Veselības un labklājības informācijas sistēmu centra speciālisti un pārstāvji no 12 informācijas tehnoloģiju uzņēmumiem: Cybernetica, Fujitsu Estonia, Guardtime, Icefire, Iglu, Mobi Lab, Mooncascade, Velvet, FOB Solutions, Heisi IT OÜ, Bytelogics un ASA Quality Services OÜ, ziņo ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas