Igaunijā izmeklē parlamentārieša pašizolācijas noteikumu ignorēšanu

Igaunijas Veselības pārvalde sākusi pārkāpuma procedūru pret Rīgikogu deputātu Aivaru Koku (Aivar Kokk), kuram bijusi noteikta pašizolācija saistībā ar Covid-19, tomēr viņš to nav ievērojis un ticies ar citiem cilvēkiem, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Janvāra vidū vairākiem Rīgikogu deputātiem no nacionālkonservatīvās partijas Isamaa tika konstatēta saslimšana ar Covid-19. Igaunijas Veselības pārvaldes ģenerāldirektors Illars Lanno (Üllar Lanno) personīgi zvanījis Isamaa priekšsēdētājam Prītam Sibulim (Priit Sibul) un izskaidrojis, ka inficētajiem un to tuvākajām kontaktpersonām ir jādodas pašizolācijā.

Lasiet arī: Igaunijā reģionālos ierobežojumus ievieš visā valstī

Deputāts Koks noteikumus nav ievērojis un piedalījies pašvaldības sanāksmē Jegevas pilsētā, kā arī pirms sanāksmes ticies ar vairākiem pašvaldības darbiniekiem. 17.janvārī likumdevējs saņēmis pozitīvus Sars-CoV-2 analīžu rezultātus.

Igaunijas veselības pārvalde pārkāpuma procedūru pret politiķi sākusi 29.janvārī.

«Mēs sniegsim komentārus par notiekošajām procedūrām, kad tās būs pabeigtas,» norādījusi Igaunijas Veselības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Merilina Vernika (Merilin Vernik), kad viņai jautāts par iestādes iespējamu vēršanos pret deputātu par sabiedrībai zināmo pārkāpumu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas